Среда, 1 мая 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Словаки приїхали в Київ, аби підтримати українців у боротьбі з російськими завойовниками

Словаки приїхали в Київ, аби підтримати українців у боротьбі з російськими завойовниками


Pohoda loves Ukraine — балістична загроза, 40 словацьких музикантів та 90 000 грн зібраних коштів для Київського Інституту Реабілітації — як це було.

27 січня в суботу в клубі Атлас відбувся великий захід солідарності Словаччини та України від найбільшого словацького фестивалю Pohoda та Всеукраїнської Асоціації Музичних Подій UAME — “ Pohoda Loves Ukraine”.

На сцені в Києві вперше виступали одні з найперспективніших словацьких молодих артистів Berlin Manson, FVLCRVM, FARA, а також музиканти з Чехії Michael Kocáb + Karpatské chrbáty.

Вийшов на сцену і засновник фестивалю Pohoda Міхал Кащак зі своїм гуртом VBPS. На сцені майоріли українські прапори, звучали слова підтримки та критика в сторону усіх політиків в Європі, які підіграють російській пропаганді.

“Для нас велика честь сьогодні бути в Києві і мати можливість зіграти для українців. Нам соромно за те, що дозволяють казати наші політики, але я хочу запевнити усіх, що Словаччина та словацький народ з Україною і ми підтримуватимемо вас усіх до кінця.

Часом, я буваю в шоці від того, що хтось досі не може усвідомлювати, де правда в цій історії. Це вже мій 6 візит до України з 2022 року, ми також возимо швидкі на фронт, документуємо це і показуємо, що насправді відбувається тут нашим людям, Європі... І ми продовжуватимемо це робити до Перемоги України”, — ділиться директор фестивалю Pohoda, музикант та культурний діяч Міхал Кащак.

Подія не залишила байдужою правлячу політичну партію  Словаччини. В той час, коли словацький прем'єр-міністр Роберт Фіцо та правляча партія Словаччини СМЕР заявила про те, що в Києві війни нема  (дивитися відео: https://www.youtube.com/watch?v=e4kps0ci71I , https://fb.watch/pRXJ2eD6zc/) — словацька делегація та всі музиканти були змушені зупинити захід через загрозу балістичної атаки. На щастя, небезпека тривала лише півгодини, після чого усі повернулися до концертної зали, а артисти змогли завершити свої виступи. Наступного дня уся словацька делегація поїхала в Бородянку, аби показати на власні очі побачити, а згодом і показати словакам наслідки втручання “руского міра”.

“Нам також вдалося на панельних дискусіях порушити важливі питання та проблеми музичної індустрії разом з Юрою Базакою (Musicians defend Ukraine та Kontrabass promo), Олександр Поліщук (менеджер Дарії Коломієць) та гурт Yagody розповіли про концерти та культурну діяльність за кордоном, які виклики їм зустрічаються, а наші гості з Чехії та Словаччини Міхаел Кочаб та Міхал Кащак поділилися своїм успішним та вже історичним досвідом активної громадянської позиції та культурної діяльності у країнах Європи. Це наш не перший спільний захід зі словацьким фестивалем Pohoda. Уся команда фестивалю продовжує підтримувати як Україну, так і українську культуру. Цього року Україна буде знову представлена в Тренчині і ми продовжуватимемо нашу дружбу і партнерство і надалі”, — зазначили у команді Всеукраїнської Асоціації Музичних Подій UAME.

Вперше за 2.5 роки на сцену вийшов улюблений гурт усіх вболівальників Динамо — Станція Мир. Музиканти переклали усі свої пісні українською мовою та зібрали чимало прихильників під час свого виступу. Серед інших українських виконавців на сцені виступили Hyphen Dash і Lucas Bird.

Метою заходу був збір на спеціальну бігову доріжку для реабілітації усіх, хто постраждав від війни до Київського Інституту Реабілітації. Завдяки донатам та усім гостям вдалося зібрати близько 90 000 грн.

Нагадаємо, найбільший фестиваль Словаччини Pohoda на чолі з його директором Міхалом Кащаком підтримують Україну ще з 2014 року. З початку повномасштабного вторгнення вони активно підтримують українську культуру, залучаючи до фестивалю українських артистів, втілюючи спецпроекти безпосередньо у Словаччині та організовуючи збори коштів. Два роки поспіль ініціатива UAME була представлена в Тренчині та розповідала європейцям про українську культуру в умовах війни. Засновник фестивалю Міхал регулярно сам  доставляє швидкі на фронт. Тільки минулого року фестиваль приніс близько 10 000 євро на гуманітарні потреби України.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/