Понедельник, 29 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
101-й  номер журналу «Літературний Чернігів» вже друкується

101-й  номер журналу «Літературний Чернігів» вже друкується


Чергове, уже 101-ше число щоквартального літературно-мистецького журналу літературної спілки «Чернігів» з однойменною назвою зверстане і уже друкується.

Відкриває часопис «шевченкіаною» — добіркою нових ліричних віршів «Наша єдність» Станіслава ШЕВЧЕНКА та інтригуючим оповіданням «Тінь без сонця», яке нагадує маленьку повість, Аліни ШЕВЧЕНКО.

Добірка поезій Миколи СОБЧУКА, зокрема , і такого не досить поширеного жанру, як сонет, «Горять імперії вогнем» присвячена темі сучасної визвольної війни України.

Оповідання Марії КОЧУБЕЙ «Несолодка помста» розповідає про непросту психологію сімейних стосунків і те, що називається єдністю протилежностей.

Таємницею віє від передмови до поезій автора під псевдонімом Рогозяний ДІД. «Утім, настане час, усе таємне стане явним...» — говориться у передмові до добірки, що називається «Знов серце прагне».

Часопис закінчує публікацію драми «Наш час іще не настав» Світлани МАКСИМЕНКО, початок якої надруковано у 2-му числі «Літературного Чернігова» за 2022 рік.

Микола РОМАНЮК пропонує читачам добірку нових поезій, а Леонід ЛУЦЮК — новелу «Виверження зла».

Сторінку сучасної лірики завершує Микола ІСТИН вибраним з книги «Еволюція поезії», хоча новелу Віри КОЗЛОВОЇ «Перший день зими» можна також зарахувати до лірики, але в прозі.

У розділі «Скарби світової поезії» Сергій ТКАЧЕНКО пропонує переклад «Оди Західному Вітру» Персі Біші ШЕЛЛІ і коментар до неї.

Володимир КУЗЬМЕНКО друкує у літературознавчому розділі дослідження «Публіцистика Івана Багряного в оптиці новітньої російсько-української війни».

Петро КОНОНЕНКО аналізує творчість нашого земляка Леоніда ГОРЛАЧА — «Дзеркало зачарованої душі» — і вважає її відкриттям і однією з вершин всієї світової духовно-художньої гуманістичної культури.

Володимир СЕНЦОВСЬКИЙ написав «Штрихи до творчого портрета. Цей незвіданий Іван ПРОСЯНИК» на нашого земляка письменника, журналіста, художника і травника.

А Павло СВИЩ розповідає у часописі про поезію Ольги ШТЕПИ з нагоди 85-річчя від дня її народження — «Берегиня роду» .

У розділі критики та рецензій Мирослав ЛАЗАРУК друкує передмову до поетичної книги «Передмовчання» Станіслава НОВИЦЬКОГО — «Кров’ю зеленого полину».

Олександр ЗАБАРНИЙ пропонує рецензію «В боіймах віри та любові» на книгу поезій Тетяни ЧУМАК «Віра й любов». А Сергій МАНУКЯН у рецензії «Особливий клас i самотній поет» розповідає про книгу Аліни ШЕВЧЕНКО «Мелодія мовчання».

«Літературний Чернігів» друкує інформацію Михася ТКАЧА про лауреатів за 2023 р Чернігівської літературно-мистецької премії ім. Л. ГЛІБОВА

А на закінчення номера для настрою — гумор від Валерія ДЕМЧЕНКА — «Воскресіння Хоми Невіруючого».

На першій сторінці обкладинки – Свято-Успенська церква в селі Новий Биків Бобровицького району. Побудована у 1804 році останнім гетьманом України Кирилом Розумовським.

НА ЖАЛЬ, сайт https://issuu.com/ припинив із 23 лютого 2023 року безкоштовне електронне відтворення часописів, а місячна плата за його показ перевищує фінансові можливості редакції. Передплатники одержать «Літературний Чернігів» у травні. Редколегія буде вдячна, якщо хтось із наших читачів порадить іншу платформу для безкоштовного розміщення часопису.

Владислав Савенок, відповідальний секретар «Літературного Чернігова»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/