Понеділок, 22 Липень 2019   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Стягнуто 150 тис. грн втрат за перепризначення сільськогосподарських угідь

Стягнуто 150 тис. грн втрат за перепризначення сільськогосподарських угідь


За позовом регіональної прокуратури стягнуто 150 тис. грн втрат за зміну цільового призначення сільськогосподарських угідь.

Про це повідомило видання Біла хата, посилаючись на інформацію прокуратури Чернігівської області.

Як повідомили в обласній прокуратурі, в органах цієї структури систематично вивчають питання дотримання вимог законодавства при використанні суб’єктами господарювання земель, зокрема, законності зміни їх цільового призначення.

Відповідно до ст. 209 Земельного кодексу України у випадку зміни цільового призначення та виключення із категорії сільськогосподарських угідь до бюджету сплачуються втрати сільськогосподарського виробництва.

Прокуратурою області установлено, що за заявою громадянина на території однієї із сільських рад Ніжинського району, змінено цільове призначення сільськогосподарських угідь площею майже 5 га для подальшого використання у підприємницькій діяльності (риборозведення).

При цьому, втрати сільськогосподарського виробництва у сумі понад 150 тис. грн, розраховані землевпорядною організацією та затверджені відповідним розпорядженням місцевої райдержадміністрації, упродовж майже 3 років до бюджету не сплачувалися.

Реагуючи на такі порушення, регіональною прокуратурою подано позов до суду в інтересах органу місцевого самоврядування про стягнення нарахованих, але не сплачених коштів у сумі 150 тис. грн.

Надавши ґрунтовну оцінку доводам сторін, Ніжинським міськрайонним судом винесено рішення про задоволення позову прокурора у повному обсязі.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2019 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/