Вівторок, 23 Жовтень 2018   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Яскраві таланти Ічнянщини

Яскраві таланти Ічнянщини


Книжкові новинки. Наша бібліотека отримує багато книжок з Ічнянщини. І це – не дивно, адже там діє районне об’єднання літераторів «Криниця», яке очолює відомий український письменник, кінодраматург, кінорежисер, літературознавець Станіслав Маринчик.

Об’єднання, як для райцентру, напрочуд активне і потужне, – понад 50 творчих людей!.. До того ж, їх постійно підтримують і місцева влада, і меценати, зокрема депутат обласної ради Віктор Кияновський. Тому щороку на Ічнянщині виходять десятки цікавих книжок, урочисто проводяться їх презентації і творчі вечори письменників.

От і нещодавно побачили світ нові неординарні книги. Вже не лише в рідній Ічні, а й далеко за її межами знають юну школярку Діану Швидченко. Вона – переможець всеукраїнських конкурсів і фестивалів у Чернігові, Ялті, Балаклаві, Дніпрі… Лауреат літературно-мистецької премії фонду Віталія Шевченка «Родина. Ічнянщина. Україна». Член Ічнянського районного об’єднання літераторів «Криниця».

thumbnail_Мого дитинства світЦього року, за сприяння мецената Віктора Кияновського, надрукована збірка віршів Діани Швидченко «Мого дитинства світ». Книжка – дуже ошатна, у гарній твердій палітурці, з чудовими кольоровими фотографіями. Ця обдарована дівчинка безмежно любить рідний Ічнянський край, родину, чарівну Україну. Її вірші дихають красою природи українських просторів. Вона – дуже щира, життєрадісна, чуйна і патріотична. Справжня українка!

За сприяння голови правління Ічнянського заводу сухого молока і масла Віктора Кияновського, генерального директора СТОВ «Інтер» Михайла Бондаря та заступника директора КП «Ічняводоканал» Віктора Кирія, вийшла книжка спогадів «Душі криниця» Галини Саченко.

Галина Іванівна народилася у с. Андріївка на Ічнянщині. Працювала на Донбасі – робітницею їдальні та пресувальницею на заводі залізобетонних виробів. Отримавши вищу освіту, Галина Саченко навчала дітей хімії та біології у Хаєнківській школі. Голова сільради, керівник колгоспу – це теж сторінки біографії цієї неординарної жінки, якій, безперечно, є що пригадати!

«Я сподіваюся, що своєю творчістю пробуджую добрі почуття в людях. Хочеться зізнатися: відчуваю, що живу у великій дружній сім’ї. Єднаймося!» – написала авторка.

Цікава та зворушлива і книжка спогадів уже знаного літератора, автора багатьох популярних на Ічнянщині пісень Віктора Ковальовського «У вирі спогадів дитинства». Тут вражають художній стиль, жива українська мова, цікаві та розумні міркування, щедрість душі талановитого поета, музиканта, а тепер уже і прозаїка. Така книжка дуже важлива для нашої молоді, адже вона – дійсно патріотична, щира, напрочуд легко читається та запам’ятовується.

Отож вітаю обдарованих ічнянців із новими книжками, які, переконана, не залежуватимуться на бібліотечних полицях. Зичу здоров’я, натхнення та усіх гараздів!

Світлана БРАГІНЕЦЬ,

зав. відділом чернігівської бібліотеки ім. М. Коцюбинського


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 БІЛА ХАТА Чернігівська інтернет-газета
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/