Суббота, 24 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Політиків треба просіювати через сито − запропонували у Чернігові

Політиків треба просіювати через сито − запропонували у Чернігові


«Процес виборів дуже складний. Виборчий закон має стати «решетом та ситом», через які просіюються кандидати в народні депутати».

Про це заявив у Чернігові політик, віце-прем’єр-міністр (2005) Роман Безсмертний у вересні під час зустрічі-дискусії «Якої ми хочемо України».

Політик запропонував свою концепцію відбору на вищі державні посади, зокрема, до Верховної Ради. Специфіка такого задуму полягає у тому, аби ретельно просіювати кандидатів, як просівають борошно через звичайне сито.

«Сьогодні вже говорять про те, яка виборча система правильна для країни. Популярним вважається виступати за відкриті виборчі списки... Я переконаний у тому, що найкращим варіантом обрання народних депутатів є двотурова мажоритарка абсолютної більшості при висуненні виключно від політичних партій. Так, я чітко усвідомлюю про що зараз кажу», − зазначив він.

Спілкуючись з чернігівцями Роман Безсмертний пояснив своє бачення виборчої системи, яка  потрібна Україні. На його думку, нинішнє виборче законодавство не ефективне. А тому перед українцями стоїть нелегке і відповідальне завдання: як провести до Верховної Ради України не політиканів, а фахових і підготовлених людей?

«За свою політичну кар’єру я бачив законодавчий орган, який пропонував національні смисли. І бачу нинішній парламент, в якому здоровий глузд – у постійній меншості. Як цього не допустити? Як українцям провести в парламент фахових і підготовлених людей? Процес виборів дуже складний. Закон має стати «решетом та ситом», через які просіюються кандидати в народні депутати», — сказав Безсмертний. 

Останнім часом все частіше від представників різних політичних сил лунають заклики до внесення законодавчих змін, які б істотно трансформували відбір кандидатів у народні депутати. І популярність набирає механізм відкритих виборчих списків. Роман Безсмертний обґрунтував своє бачення і запропонував двотурову мажоритарну систему.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/