Понедельник, 30 ноября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Люди поважного віку – це скарб нації. На жаль, не в Україні


«Люди поважного віку – це скарб нації», — вважає заступник голови правління ГО «Центр Поділля-Соціум» Анна Моргун, що цими вихідними, на перехресті трьох свят: Всеукраїнського дня бібліотек, Дня працівників освіти і Міжнародного дня людей похилого віку, влаштувала разом зі своєю командою та партнерами Міжнародний форум «Навчання людей поважного віку: досвід та перспективи» у м. Вінниця.

Форум зібрав близько 160 учасників з різних регіонів України: представників влади, громадських організацій, бібліотекарів, викладачів і міжнародних експертів з Нідерландів, Латвії, Грузії та Білорусі.

Форум-Вінниця (2)На Форумі піднімалися та обговорювалися важливі питання неформальної освіти дорослих, яка здатна трансформувати життя та надавати людям поважного віку нові можливості. Учасникам були запропоновані кращі практики роботи з людьми поважного віку: приклади успішно реалізованих проектів, багаторічний досвід роботи державних і громадських організацій, зарубіжний досвід навчання дорослих, результати соціологічних досліджень, статистичні дані. форум-Вінниця2Під час секційних занять учасники Форуму розглядали проблемами організацій, що працюють з літніми людьми, щодо соціальної підтримки та інтеграції людей поважного віку, та шляхи їх подолання. Справжнім дарунком від організаторів стала година можливостей для організацій, що навчають людей поважного віку. Це презентації платформ, проектів, програм, фондів даного напряму, а також презентації можливостей організацій-учасників і їх неформальне спілкування, обмін досвідом і налагодження партнерських зв’язків.

Форум-Вінниця (3)Відомо, що в Україні кількість людей поважного віку перевищує молодь. Тому дуже важливо, щоб ці люди залишалися якомога довше активними, затребуваними на ринку праці і соціально відповідальними. Державна політика підтримує розвиток освіти протягом життя, у нещодавно прийнятому Законі України «Про освіту» з’явилася стаття 18 «Освіта дорослих», згідно з якою органи державної влади та органи місцевого самоврядування повинні створювати умови для формальної (офіційне підвищення рівня освіти), неформальної (підвищення рівня поза офіційною системою підвищення кваліфікації – тренінги, гуртки, курси) та інформальної (самоосвіта) освіти дорослих.

Форум-Вінниця (4)Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка вже давно є «третім місцем» для громади, яка навчається. Щоб побороти «цифровий» бар'єр і знівелювати інформаційну нерівність для людей поважного віку був запроваджений проект «У Всесвітній мережі всі покоління», у рамках якого відбуваються тренінги з основ комп’ютерної грамотності і основ роботи в інтернеті. Іншими напрямами навчання людей поважного віку є мовні клуби, літературно-мистецькі зустрічі та майстер-класи у «Мистецькій вітальні», краєзнавча діяльність у клубі «Краєзнавець», пізнавальні лекції та круглі столи, юридичні консультації у формі запитання-відповідь. На мою думку, бібліотека – це центр освіти дорослих, бо вона надає простір для спілкування, творчості, самовираження і самоосвіти, дарує відчуття спільності, забезпечує новим соціальним й інтелектуальним досвідом, що так необхідні людям поважного віку.

Форум-Вінниця (5)Щира дяка організаторам за можливість взяти участь у Форумі: ГО «Центр Поділля-Соціум», «Німецьке об’єднання народних університетів» (DVV International) в Україні, Вінницька міська рада, Європейська Асоціація Освіти Дорослих, Національна академія педагогічних наук України, Громадська спілка «Українська Асоціація Освіти Дорослих».

Олена Попович

завідувач відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка, координатор проекту «У Всесвітній мережі всі покоління»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/