Среда, 22 мая 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
У столиці України відбулася «Митна платформа: Україна-ЄС 2022»

У столиці України відбулася «Митна платформа: Україна-ЄС 2022»


У Києві відбулася «Митна платформа: Україна-ЄС 2022», присвячена запуску «митного безвізу», євроінтеграції та безпеці в умовах російської збройної агресії. Українські та міжнародні експерти дійшли висновку, що митниця — це той локомотив, який рушить за собою Україну в ЄС.

5 жовтня 2022 року відбулася панельна дискусія на тему «Початок дії в Україні процедури спільного транзиту  (NCTS), євроінтеграція та безпека в умовах російської збройної агресії у центрі Європи». Представники Міністерства фінансів України, Державної митної служби України, міжнародних організацій та бізнесу презентували перші результати приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту, яка надає нові можливості для роботи бізнесу.
Зокрема, під час першої дискусійної панелі Міністр фінансів України Сергій Марченко та Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, поділилися досвідом щодо імплементації європейського митного законодавства до українських реалій в умовах тривалої війни.
 
Друга панельна дискусія була присвячена євроінтеграційним процесам. Про це говорили з Юрієм Драганчуком, заступником Міністра фінансів України, Владиславом Суворовим, заступником Голови Державної митної служби України та запрошеним гостем Ремі Дюфло, заступником голови Представництва Європейського Союзу в Україні.  
«Вступ до Конвенції — це міні-європейська інтеграція. Такий же шлях, який ми пройшли під час вступу до Конвенції про процедуру спільного транзиту, а це законодавчі зміни, адаптація IT-систем і практика використання та багато іншого, Україна зможе повторити для гармонізації інших процедур відповідно до норм Євросоюзу. Для нас надзвичайно важлива робота в команді – як з бізнесом, який увесь цей час був задіяний та надавав свої коментарі, так і з європейськими партнерами», — зауважив Владислав Суворов. 
 
Остання, третя дискусійна панель включала практичні приклади чи не найголовніших стейкхолдерів процесу — бізнесу. Представники бізнес-спільноти разом із директором Департаменту митної політики Мінфіну Олександром Москаленком та Сергієм Демченком, директором Департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби розповіли про пройдений шлях до застосування NCTS. 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/