Воскресенье, 28 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
У Ніжині цікавилися досвідом ветеранської політики та підтримки родин загиблих Героїв

У Ніжині цікавилися досвідом ветеранської політики та підтримки родин загиблих Героїв


Усі громади Ніжинського району мають програми, якими передбачена підтримка ветеранів війни або членів родин загиблих військовослужбовців. Деякі територіальні громади передбачили фіксовану суму фінансування, інші – виділення коштів за потребою.

Про це 4 січня йшлося на нараді в Ніжинській РВА, до якої долучився заступник голови ОДА Іван Ващенко.

Також зібрання оговорило актуальний механізм реалізації ветеранської політики в районі та можливі варіанти його коригування.

«Так, держава уже має і ще розробляє різні інструменти підтримки ветеранів, як-от програми фахової перепідготовки, психологічної реабілітації та інше. Однак важливо це адаптовувати під місцеві реалії, - зазначив Іван Ващенко. — Зокрема, є потреба у фактичному (а не просто на папері) виокремленому відділі у структурі апарату районної військової адміністрації, що опікуватиметься саме цим напрямком. Усе за рахунок наявних кадрів, які зараз мають ці завдання далеко не в основних обов’язках».

Також заступник голови ОДА наголосив на можливостях, що вже доступні. Зокрема, Носівська ТГ скористалася програмою для соціально-професійної адаптації ветеранів (охочі змогли безкоштовно пройти навчання в автошколі), а от Ніжинська громада – поки без цієї опції.

Актуальним є питання громадських об’єднань. Адже гуртування людей зі спільним болем дає змогу його легше перенести. Потужні ГО «Єдина родина Чернігівщини» та «Родина воїна» — тому приклад. Наразі в Ніжинському районі нема власних таких організацій.

З очільником громади Олександром Кодолою обговорили можливості функціонування в місцевому ЦНАПі «Вікна ветерана».

«Тут важливо, аби людина, яка ще вчора штурмувала посадку десь біля Авдіївки, приїхавши додому у Ніжин, відчула турботу. Щоб її не ганяли з кабінету в кабінет, аби оформити законну допомогу», — наголосив Іван Ващенко.

Як запевнив міський голова Олександр Кодола, всі можливості для організації такого вікна є і найближчим часом це питання вирішиться.

Окрім того, Ніжин планує створення повноцінного ветеранського хабу за кошти донорів.

А от ознайомитися з позитивним досвідом подібної роботи представники з громад можуть в Чернігівському обласному центрі ветеранів війни, який працює з 2018 року.

У час війни студенти Ніжинського університету найчастіше обирають професію психолога. Викладачі відповідного факультету активно співпрацюють з європейськими школами, що мають досвід роботи, зокрема, і з військовими.

«На базі університету працює психологічна служба. Вона на волонтерських засадах активно надає послуги в громадах району. І це дуже затребувано і необхідно», — підкреслив начальник Ніжинської РВА Григорій Ковтун.

Принагідно Іван Ващенко обговорив з керівництвом навчального закладу перспективи розширення таких проєктів.

За інформацією Чернігівської обласної військової адміністрації


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/