Сполучені Штати вважають, що переговори «Групи двадцяти» (G20) на острові Балі можуть просунутися вперед, «незважаючи на участь у них Росії», заявив високопоставлений американський посадовець, який говорив на умовах анонімності, передає сьогодні, 7 липня, France-Presse (AFP ).
Очікується, що держсекретар США Ентоні Блінкен прибуде цього четверга на індонезійський курорт для консультацій у рамках «двадцятки». Держдепартамент уже попередив, що глава американської дипломатії не має наміру зустрічатися із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.
За словами співрозмовника AFP, «практично всі країни G20» погодяться з ініціативами щодо вирішення проблеми глобальної продовольчої безпеки та енергетичної нестабільності, «викликаної діями Росії в Україні». При цьому чиновник визнав, що спільні заяви G20 щодо України неможливі через участь у дипломатичному саміті Росії.
«Схвалює чи не схвалює що-небудь G20 як організація, менш важливо, ніж те, чи докладуть більшість, якщо не всі країни G20 свою вагу до того, що ми намагаємося зробити, — стверджував він. — Ви побачите, що ми матимемо можливість, якщо це необхідно, чітко позначити відповідальність Росії за деякі з тих самих проблем, якими займатиметься G20».
Незважаючи на те, що Блінкен уникає Лаврова, шеф Держдепу зустрінеться найближчої суботи окремо з міністром закордонних справ Китаю Ван І, щоб обговорити високу напруженість у відносинах між двома найбільшими економіками світу, зазначає AFP.
Глави дипломатичних служб країн G20 зберуться на Балі для визначення порядку денного листопадового саміту двадцяти найбільших світових економік.
Приймаюча сторона Індонезія запросила президента Росії Володимира Путіна на саміт G20, незважаючи на спроби США ізолювати його. Але в якості компромісу був запрошений і президент України Володимир Зеленський.
Минулої середи МЗС РФ вже повідомило, що Москва поінформувала Джакарту про намір президента Володимира Путіна взяти участь у саміті G20, вказавши на те, що формат участі залежатиме від епідеміологічної обстановки в регіоні та ситуації у світі.
Як повідомляло EADaily, Китай та США провели 5 липня «відверту» розмову, щоб обговорити глобальні економічні проблеми, особливо щодо ланцюжків поставок. Обмін інформацією між віце-прем'єром Держради КНР Лю Хе та міністром фінансів США Джанет Йеллен стався, коли президент Джо Байден розглядає можливість скасування деяких тарифів на імпорт із Китаю, щоб спробувати пом'якшити рекордну інфляцію у себе в країні.
На фото: Держсекретар США Ентоні Блінкен прибуде в четвер на Балі-Індонезія для переговорів-G20