Пятница, 22 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Понад 27 тисяч переселенців з інших областей проживає нині на Чернігівщині

Понад 27 тисяч переселенців з інших областей проживає нині на Чернігівщині


Про соціальний захист та підтримку внутрішньо переміщених осіб на Чернігівщині детально говорили 4 січня на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Це питання знаходиться на постійному контролі керівництва області та безпосередньо Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної військової адміністрації.

Нині в області понад 69 тисяч ВПО, з яких понад 27 тисяч – переселенці з інших областей. Для порівняння до початку повномасштабного вторгнення загальна кількість ВПО на Чернігівщині становила близько 7 тисяч.

«Наразі є нестійка тенденція до зменшення їх кількості. Потроху люди повертаються  до своїх колишніх місць проживання або ж виїздять за кордон», – зауважив заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Дмитрій Козлов.

Він додав, що найактуальнішим для внутрішньо переміщених осіб залишається питання забезпечення тимчасовим житлом. Розпорядженням начальника ОВА у листопаді 2023 року було затверджено перелік місць тимчасового проживання Чернігівської області. До нього включено 9 таких місць, які мають 1428 ліжкомісць. Ще  511 – виділено у 8 гуртожитках освітніх закладів області.

Крім того, наприкінці минулого року в Чернігові на вулиці Дрозда були відкриті тимчасові споруди як місця компактного поселення (загалом 112 квартир). Наразі прийнято рішення про виділення ордерів 101 сім’ї.

«В області діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб. До її складу входять представники ВПО, громадських організацій та структурних підрозділів ОВА. Цей консультативно-дорадчий орган узагальнює проблематику даної категорії населення, а також співпрацює з міжнародними партнерами та донорами задля задоволення необхідних потреб», – зазначив спікер.

Важливим напрямом підтримки внутрішньо переміщених осіб є матеріальна допомога на проживання. За її призначенням з початку повномасштабного вторгнення на Чернігівщині звернулися понад 66 тисяч осіб, з них 3,5 тисячі – громадяни, житло яких було пошкоджене або зруйноване.

Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам призначається відповідно до Постанови КМУ від 20 березня 2022 №332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».

Право на її отримання мають:

  • особи, які перемістилися (повторно перемістилися) з 1 січня 2022 р. з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих. Перелік постійно оновлюється Мінреінтеграції;
  • особи, житло яких було зруйноване або пошкоджене (непридатне до проживання) внаслідок військової агресії росії;
  • діти, які народилися у внутрішньо переміщених осіб.

Розмір допомоги становить для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тисячі гривень, для інших – 2 тисячі гривень. Для її отримання уповноваженою особою сім’ї подається заява за встановленою формою на Управління соціального захисту населення через сільську, селищну раду або ЦНАП. Крім того, заяву можна подати через портал Дія.

Про соціальний захист внутрішньо переміщених осіб у Чернігівському районі розповіла начальниця Управління соціального захисту населення Чернігівської РВА Олена Лутченко.

За її словами, в районі зареєстровано понад 20 тисяч ВПО. Найбільше у Козелецькій, Березнянській, Михайло-Коцюбинській, Новобілоуській та Остерській громадах. Також на території Чернігівського району розташовано 8 модульних містечок, де проживає близько 400 осіб.

«На виконання спільного доручення начальників Чернігівських районної та обласної військових адміністрацій Управлінням соціального захисту проводиться щотижневий моніторинг модульних містечок з метою вивчення та сприяння розв'язання проблемних питань», – зазначила спікерка.

Вона додала, що при РВА створено Робочу групу щодо моніторингу місць тимчасового проживання ВПО. За результатами  проведених моніторингів балансоутримувачам були направлені звіти щодо усунення виявлених недоліків. На це вони мають пів року. Після чого будуть проведені повторні перевірки і прийняті відповідні рішення.

Значну підтримку у відновленні житла та встановленні модульних будинків внутрішньо переміщеним особам надають міжнародні партнери. Завдяки їх допомозі 117 сімей вже отримали модульні будинки на своїх присадибних ділянках.

Прокоментували спікери і ситуацію з модульним містечком «Новоселівка-3», яке наразі не заселено. За словами Дмитрія Козлова, містечко перебуває в резерві. За необхідності туди можуть бути переселені жителі прикордонних громад області.

За інформацією Чернігівської ОВА


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/