За рекомендацією військового командування, Радою оборони області ухвалено рішення про обов'язкове переміщення цивільного населення з 19 прикордонних населених пунктів Новгород-Сіверського, Корюківського та Чернігівського районів з 1 липня.
Статистика: Наразі у визначеній зоні проживає біля 1 000 осіб, з яких 120 — неповнолітні.
Перелік територій, що підлягають першочерговій евакуації:
-
Новгород-Сіверська міська ТГ: с. Вороб’ївка, с. Камінь, с. Кам’янська Слобода, с. Карабани, с. Чайкине.
-
Семенівська міська ТГ: с. Газопровідне, с. Олександрівка.
-
Корюківська міська ТГ: с. Прибинь, с. Шишківка, с. Рудня.
-
Городнянська міська ТГ: с. Лемешівка, с. Мощенка.
Паралельно продовжується юридичне супроводження та евакуація у 7 пунктах, де заходи стартували у січні (Костобобрів, Залізний Міст, Бучки, Грем’яч, Будо-Вороб’ївська, Гірськ, Берилівка).
Порядок реалізації:
-
Термін виконання: до 2 місяців.
-
Логістика: РВА координують збір, надають спецтранспорт та безпечні коридори.
-
Соціальний захист: розселення у безпечних районах, надання статусу ВПО.
-
Супровід: Сили безпеки та оборони України.
За інформацією Чернігівської обласної військової адміністрації





