Среда, 18 декабря 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Своїми діями ми самі для себе створюємо проблеми

Своїми діями ми самі для себе створюємо проблеми


Для дітей та дорослих. Абрикос запечалився

Розцвів Абрикос і сам незчувся, як запечалився.

Зараз мені нібито й радісно на душі, – промовив сумовито. – Он скількох білосніжних доньок надбав. Виростив, дарував їм усмішки, веселість. Але відчуваю – недовго триватиме щастя моє. Як мало лишилося мені радуватися у цьому житті.

Борщ Микола 1

Микола БОРЩ

 

– Що сталося з тобою, брате-красеню? – запитально дивиться на нього вітер-легінь. – Чому обличчя на тобі немає?

– Не тішить мене оця моя краса, – озивається до вітру старий Абрикос. – Знаю – недовговічна вона для мене. Ось і ти з'явився – став відривати пелюстки у моїх доньок. Як на таке нахабство дивитися старому батьку? Тому не гнівай мене – краще зникни.

Підібрав тихенько легіт свої крила і далі подався. А старий Абрикос продовжив сумувати.

– Чому життю не радієш? – запитало його і сонечко. – Хіба можна так робити, коли я променеву привітність тобі і твоїм донькам посилаю.

– Хочу, щоб доньки мої радувалися тобі, – обізвався старий Абрикос і до сонця, – але коли уявлю, як вони від ласки твоєї в'януть, бліднуть, втрачають потяг до життя – не по собі стає.

Як почуло сонце ці відверті слова, одразу ж невдоволено відвернулося від старого зухвальця.

І знову задумливої гримаси набув старий Абрикос.

– Чому невеселий такий, пане Абрикосе? – не дають спокою старому уболівальнику за майбутнє доньок – дзвінкі бджілки.

– А чому ж мені веселитися, – промовляє до них старий Абрикос, – погляньте на моїх красунь, які пишноквіті вони, скільки в них енергії, бадьорості, а ви з'явилися до них для того, щоб випити їх нектар, щоб ослабити їх, позбавити життя!

Як зачули це бджілки – збуджено переглянулися і, не сказавши жодного слова, чкурнули далі. Цвіту ж того довкіл – бери – не хочу. А тут, де не візьмись – хмарка вийшла. Покружляла над старим Абрикосом і струснула дощик. Упав у відчай тоді Абрикос.

– Як таке може творитися? – закричав він на хмарку. – Пора вже й розум мати. Мої доні і без тебе обійдуться. І почав прикривати їх пелюстки від блакитних небесних краплинок.

А тим часом веселка з’явилася. Та й вона мало радості Абрикосу принесла, бо доньки радіти цьому диву почали й мимоволі пелюстки втрачати. Тому прикрив батько Абрикос їх і від цього небесного дива.

– Чому стільки поту на тобі, мій старий друже? – обізвався до Абрикоса і чорний жук, який раптово умостився на абрикосовій гілці. – Чи не захворів випадково?

– Як не захворіти від вас усіх, – сумно відповів Абрикос. – Ось і ти... Чому припхався до мене? Чи не для того, щоб познущатися над тілами моїх доньок-красунь? Геть звідси, чорна потворо? – старий Абрикос у люті викинув вперед найдовшу гілку.

– Так йому, так, – зі сміхом промовив бадьорий шпак, що й сам виявив цікавість до старого Абрикоса. – Лицемірів тільки так і виставляють за двері. Багато собі дозволяти стали.

– Ваша правда, пане Шпак, – підтримав його старий Абрикос, а потім, ніби опам'ятавшись, і до того поставився з недовірою. – А вам чого тут треба, пане Шпак? Чи не надумали прикинути, яку урожайність згодом матиму?

Старий Абрикос розправив гілки і цього добродія відігнав від себе. До самого вечора тривав поєдинок старого Абрикоса з непроханими гостями. Коли ж зорі спалахнули на небі – вгамувався. Одначе чи надовго. Бо згодом і їх звинуватив, що хочуть зурочити його доньок.

Тільки під ранок здрімнув старий Абрикос. Йому наснився сон, що його доньки – білосніжні ніжні суцвіття водять навколо нього хоровод, співають йому пісень, славлять батька Абрикоса – дбайливого захисника їхньої гідності.

Та коли проснувся — не міг відійти від оціпеніння. Увесь цвіт уже лежав біля його ніг. Старий Абрикос від побаченого шоковано почервонів, благально глянув на небо і не стримався – на його борозенній статурі з'явилися дрібні кришталики сліз, які поволі опускалися вниз, щоб згодом загуснути у невимовній скорботі.

Микола Борщ,

смт. Лосинівка Ніжинського району, Чернігівщина


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/