Вторник, 27 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Зробити ставок на присадибній ділянці та як правильно розводити рибу


Напевно багато хто з вас люблять проводити вільний час разом з сім'єю або друзями на березі якоїсь водойми, добре, якщо поруч є річка або ставок, та й машина в такому випадку також необхідна.
А уявіть собі, що вам не потрібно нікуди їхати і невеликий ставок знаходиться прямо на вашій присадибній ділянці, дачі, біля будинку. І ви зможете не тільки відпочивати там, а ще й просто щодня милуватися красотами вашого ставка, також у ньому можна завести риб. У цій статті ми розповімо вам про те, як можна побудувати ставок на присадибній ділянці.
Для створення ставка є кілька шляхів, є легкий шлях, ви можете просто купити готову форму, закопати її і у вас готовий ставок. Але, як правило, форми таких ставків мають примітивні розміри і невеликі, та й ціни кусаються, хоча є й винятки. Тому часто люди вибирають більш важкий шлях і роблять все самостійно.
Для створення ставка вам знадобиться плівка, яка буде лежати на дні заздалегідь виритого котловану. Такі плівки бувають різних видів:
Поліетиленова плівка — для ставка вона повинна бути товщиною від 160 до 210 мкм. Така плівка прослужить не дуже довго максимум роки три-чотири, після чого її змінюють. Під плівку на дно потрібно буде ще покласти жорсткий матеріал, щоб плівка не порвалася про камені.
Поліетилен низького тиску — трохи надійніше звичайної поліетиленової плівки, прослужить на пару років довше.
Полівінілхлоридна плівка — порівняно з першими двома видами плівки практично вічна, прослужить вам до двадцяти років! Але за якість доведеться заплатити дорожче.
Бутилкаучукова плівка — ходять легенди, що така плівка може прослужити близько п'ятдесяти років, але є сумніві в потребі такої довговічною плівки і дорогої.
І так ви вибрали плівку, тепер потрібно визначитися з функціями, які ви покладаєте на свій ставок. Буде це декоративний ставочок для підводної фауни, або ж ви захочете розводити в ньому риб, від цього і вибирайте глибини, напевно зрозуміло, що для утримання риб, глибина ставка повинна бути більше близько 1,5-2 метрів. Наступне з чим потрібно визначитися, це з місцем для ставка. Місце бажано, має бути на відкритій місцевості подалі від дерев, щоб вода краще прогрівається і щоб не зачепити кореневу систему дерева під час риття котловану, а восени з опалим листям з'явиться ще й турбота з чищенням вашого ставка.
Отже, ви вибрали місце, визначилися з глибиною, що далі? Потрібно намітити контури ставка, найчастіше це роблять за допомогою звичайного шланга, розташувавши його по периметру майбутнього ставка, можна використовувати всі підручні засоби, головне це наочність. Після цього починають копати, копають котлован ярусами (для мілководних і глибоководних рослин). Кожен новий ярус орієнтують за рівнем. Якщо вам потрібно помістити фонтан або підсвічування, потрібно провести проводку, але цим повинні зайнятися фахівці, не ризикуйте робити цього самі. Наступним етапом буде укладання підкладки (з геотекстилю, або мінеральної вати і плівку) якщо така необхідна, після цього, наповнюйте ставок водою, лише на третину, попутно вирівнюючи плівку, коли ви вирівняли всі складки і випустили повітря, продовжуйте наповнювати далі, якщо виникають складки, тут же їх потрібно вирівнювати. Коли ви повністю наповнили ставок водою, зайву плівку потрібно обрізати і закріпити каменями по периметру, також можна їх залити невеликим шаром бетону.
На цьому будівництво ставка на присадибній ділянці практично завершено, далі ви прикрашаєте його за своїм смаком, садите рослини навколо нього і в нього, можете запустити в нього рибок, все залежить тільки від ваших цілей і фантазії.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/