Воскресенье, 25 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Золоту медаль завоювали у Греції молоді хористи з Ніжинського «Світича»

Золоту медаль завоювали у Греції молоді хористи з Ніжинського «Світича»


Міжнародне співробітництво. Культурна дипломатія Молодіжного хору «Світич»

Під патронатом ректора Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександра Самойленка здійснено визначний творчий проект – поїздку Молодіжного хору «Світич» НДУ ім. М. Гоголя до Греції.

На запрошення Президента грецької музичної асоціації «Армоніа» Апостолоса Антоніу та оргкомітету, хор «Світич» узяв участь у двох хорових заходах: 23-му Міжнародному хоровому конкурсі та 35-му Міжнародному хоровому фестивалі, які проходили на початку липня цього року у грецькому місті Превеза, на узбережжі Іонічного моря.

Авторитетні заходи в Превезі щорічно приймають хори з усіх куточків світу, але цього року, за інформацією оргкомітету, кількість колективів-учасників була найбільшою за усю історію конкурсно-фестивального руху західної Греції. Тридцять європейських хорів прибули до Превези з Греції, Данії, Естонії, Кіпру, Латвії, Молдови, Німеччини, Норвегії, Польщі, Румунії, Сербії, Угорщини, України та Чехії. Змагання проводилося у декількох категоріях, серед яких мішані, однорідні, камерні, молодіжні, дитячі хори, а також – категорія з довільною програмою.

У складі журі конкурсу працювали видатні професори-диригенти – уславлені майстри у галузі хорового мистецтва: Урса Лах (Норвегія), Теодора Павловіч (Болгарія), Рагмар Расмуссен (Норвегія), Джустін Сміт (США), Амброж Чопі (Словенія), Перл Шангкуан (США).

Молодіжний хор «Світич» під орудою заслужених діячів мистецтв України, професорів Людмили Шумської і Людмили Костенко, повернувся з Греції з блискучою перемогою.

Колектив виступив на 23-му Міжнародному хоровому конкурсі у Превезі у найпотужнішій, за кількістю та якістю хорів-учасників, категорії – «Довільна програма», оскільки саме у такому форматі можна показати полівекторний характер репертуару та представити різнопланові вокально-ансамблеві та сценічно-виражальні можливості молодих хористів. Програма «Світича» була побудована як моноконцерт, за принципом стильового контрасту та концептуальної цілісності і включала твори українських на світових композиторів – класиків та сучасників.

У межах програми 35-го Міжнародного хорового фестивалю у Превезі «Світич» здійснив декілька виступів з програмами української хорової музики, з метою репрезентації традицій національного музичного мистецтва для багатотисячної аудиторії європейських слухачів, що і стало реальним втіленням ідеї міжнародної культурної дипломатії.

Результатом поїздки до Греції стали нагороди, які отримав Молодіжний хор «Світич» на 23-му Міжнародному хоровому конкурсі в Превезі: Золота медаль в категорії «Довільна програма» та спеціальний приз «За краще виконання православної музики», а також – почесний Диплом 35-го Міжнародного хорового фестивалю. У числі декількох хорових колективів, які отримали перші місця, «Світич» був удостоєний честі співати на заключному концерті конкурсу-фестивалю, під час церемонії закриття, яка була проведена в амфітеатрі древньогрецького міста Нікополіс.

Напередодні свого 25-річного ювілею, Молодіжний хор «Світич» вкотре підтвердив високий професійний рівень – характерну рису свого багаторічного мистецького поступу, стабільність творчих результатів та вірність музично-просвітницьким традиціям Ніжинської вищої школи.

Микола Шумський, професор, зав. кафедри інструментально-виконавської підготовки Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя

На першому фото: Виступ «Світича» на заключному концерті


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/