Воскресенье, 23 20 февраля20   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Знаменита Качанівка радо зустрічала гостей


3 жовтня 2015 року на території Національного історико-культурного заповідника «Качанівка» на Чернігівщині відбулося ІХ літературно-мистецьке свято «Качанівські музи», залишивши в серцях гостей заповідника частку літнього тепла та осінньої краси.

IMG_4735На свято завітала делегація на чолі з першим заступником голови Чернігівської облдержадміністрації Леонідом Сахневичем та головою обласної ради Миколою Звєрєвим.

Офіційною делегацією були покладені квіти біля монументу великому Кобзарю.

IMG_4738В рамках літературно-мистецького свята «Качанівські музи» поважні гості вручили ювілейні медалі ветеранам Другої світової війни.

IMG_4782Продовжились святкові заходи концертними виступами за участю капели бандуристів ім.Остапа Вересая обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, народного хору «Народна криниця» Ніжинського училища культури і мистецтв ім.М.Заньковецької, фольклорних колективів Ічнянщини та окремих виконавців Ічні та міста Прилуки. Також порадували гостей свята своєю майстерністю вихованці Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв і кінно-спортивне шоу від «Соколиного хутора».

IMG_4845У той же час у Палаці студія старовинного танцю «La Rêverie» (м.Київ) проводила справжню феєрію художнього дійства, а у мистецькій вітальні лунали твори української класики у виконанні солістки філармонійного центру Лариси Литвин.

IMG_4878На території парадного двору Палацу розмістилися різноманітні виставки народних майстрів, атракціони для дітей, святкова торгівля. У «Містечку майстрів» було розмаїття картин художників Чернігівщини та виробів умільців Центру ремесел для дітей та юнацтва.

Закінчилась концертна програма свята виступом театру вогню «Агній» (м.Прилуки).

IMG_4949Варто зазначити, що у своїй структурі заповідник «Качанівка» є унікальним, поділяється на дві частини: паркову та архітектурну. Качанівський парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва кін. ХVІІІ – поч. ХХ ст., який має площу 568,63 га, з них 125,5га – це водне плесо чарівної річки Смош, на берегах якої і розкинулася качанівська садиба.

IMG_5029Протягом майже всього ХІХ – поч.ХХ ст. садиба була осередком духовної культури на Лівобережній Україні. Такий культурно-мистецький розквіт садиби тісно пов’язаний з відомою родиною меценатів Тарновських. Володіючи Качанівкою протягом майже всього ХІХ ст., вони за досить короткий час перетворили садибу на відомий осередок мистецтва не лише в Україні, а й за її межами. Свою славу садиба отримала не випадково. Родина Тарновських, керуючись широкою меценатською політикою, надавала значну допомогу у підтримці молодих талантів, відомих вчених, митців та різних культурно – мистецьких і наукових проектів. Кого тільки не приваблювала Качанівка тихим задумливим парком з численними ставками, строгими алеями, прикрашеними скульптурами.

Кожен, хто хоча б один раз прилучився до історичного джерела культури, назавжди збереже в собі іскру тепла та затишку Качанівської садиби і ще не раз відвідає ці чарівні, сповиті історією, культурою та меценатством місця.

Олександр МАЙШЕВ. Фото автора


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/