Четверг, 25 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Зміни в медицині від Гройсмана. Що Уряд запропонував Чернігівщині?

Зміни в медицині від Гройсмана. Що Уряд запропонував Чернігівщині?


«Система охорони здоров’я в Україні десятиліттями недофінансовувалася та не змінювалася», — прокоментував до недавній стан у медицині Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Докорінні зміни почали впроваджувати у 2018 році. Запровадження безкоштовної діагностики, реалізація програми «Доступні ліки», підписання декларацій із сімейними лікарями, реформування системи екстреної допомоги та розвиток сучасної спеціалізованої медицини – п’ять докорінних змін у системі охорони здоров’я, що стануть результатом упровадження медичної реформи.

Вже зараз, від початку впровадження, є позитивні зміни. Зарплати лікарів суттєво зросли, а пацієнти отримали змогу самостійно обирати сімейного лікаря. Професія медика знову стає престижною, а медицина все більше кваліфікованою. У 2019 році зведений бюджет на охорону здоров’я, у порівнянні з минулим роком, зріс на 15 мільярдів – до 132 мільярдів гривень. Це дасть змогу Уряду продовжити впровадження наступних етапів реформи.

«Гроші пішли за пацієнтом»

«Гроші ходять за пацієнтом» — головний принцип, який реалізується в результаті реформи сімейної медицини.

У 2018-му році у всіх нас з’явилася можливість вільно обрати лікаря. Без жодних прив’язок до місця проживання чи «прописки». Ми підписуємо зі своїм лікарем декларацію на обслуговування, а держава платить саме за нас гроші медзакладу, де цей лікар працює. Гроші пішли за пацієнтами до амбулаторій сімейної медицини. Заклади, що приєднались до реформи, вже отримали збільшене фінансування від держави.

Чернігівщина на п’ятому місці серед інших областей України за темпами підписання декларацій із сімейними лікарями.

Корюківський первинний центр надання медико-санітарної допомоги – це перший лікувальний заклад області, де запрацювала реформа первинної ланки охорони здоров’я.

«Головні зміни для лікарів полягають у зростанні рівня їхніх заробітних плат, — зауважує головний лікар Корюківського центру первинної медико-санітарної допомоги Світлана Лещенко. – Так, зарплата сімейного лікаря зросла у два-два з половиною рази. Якщо раніше у нас лікарі отримували найбільше п’ять-п’ять з половиною тисяч гривень, то зараз вони отримують від 12 до 16 тисяч гривень, залежно від кількості укладених декларацій».

До реформи і лікарі і медсестри отримували майже однакову зарплатню. Тепер же сума буде залежати від кількості пацієнтів.

Друга зміна – доступні ліки

Уряд подбав про те, щоб зробити лікування більш доступним. У 2017 році запроваджено програму «Доступні ліки», відповідно до якої люди з хронічними захворюваннями можуть необхідні ліки в аптеці безкоштовно або із невеликою доплатою. Це – понад 260 препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, 59 з яких – безкоштовні. Програмою регулярно користуються 6,6 мільйонів українців.

Уряд Гройсмана працює над тим, щоб розширити перелік таких ліків та максимально спростити процес їх отримання.

З квітня 2019 року їх виписуватимуть за електронним рецептом, що дозволить отримати ліки навіть в аптеці іншої області.

Безкоштовна діагностика

Часто діагностика та аналізи забирають в людини половину грошей на лікування. Саме тому з першого липня українці отримають можливість безкоштовно проходити діагностику за направленням свого сімейного лікаря. Це стосується понад 80% усіх досліджень.

До програми увійдуть 54 медичні послуги: аналізи, інструментальні та ендоскопічні дослідження (разом з ендоскопічним оперуванням). УЗД, рентген, мамографію також можна буде зробити безкоштовно. Єдина умова – це направлення вашого лікаря.

Швидка допомога

Для того щоб людина була впевнена, що її виклик буде прийнято без затримок, а машина виїде вчасно, Уряд наступного року розпочне модернізацію диспетчерських служб.

Реформа екстреної допомоги розпочнеться з Вінницької, Тернопільської, Полтавської, Одеської, Донецької областей та міста Києва. У цих регіонах будуть придбані нові «швидкі» з сучасним обладнанням, бригади екстреної допомоги пройдуть додаткове навчання та отримуватимуть вищі зарплати. На ці цілі у 2019 році буде виділено один мільярд гривень.

Сучасні спеціалізовані лікарні

Головна мета проекту – надання українцям висококваліфікованої допомоги у закладах, оснащених сучасним медичним обладнанням.

Починаючи з 2017 року Уряд працює над розбудовою мережі центрів кардіо-судинної хірургії. За три роки буде відкрито 39 нових кардіоцентрів по всій країні. Кожна людина зможе отримати там допомогу цілодобово, а люди з гострим інфарктом міокарду – безкоштовне обстеження та стентування.

Для породіль будують нові перинатальні центри з новітнім обладнанням. Минулого року такий центр відкрили у Львові, невдовзі ще один запрацює у Луцьку.

Добудовується дитяча лікарня «Охматдит». Минулого року запущено роботу нового – діагностичного – корпусу, і вже понад півтори тисячі маленьких пацієнтів пройшли там обстеження та отримали лікування. До кінця цього року буде добудовано другу чергу лікарні. Відтак, удвічі більше дітей зможуть отримати високоспеціалізовану допомогу.

«Система охорони здоров’я в Україні десятиліттями недофінансовувалася та не змінювалася. Нам ще працювати й працювати, щоб відродити українську медицину. Ми вже зробили перші кроки. Попереду ще багато роботи», — зауважив Володимир Гройсман.

Глава Уряду Володимир Гройсман зазначає, що професія медика знову стане престижною, а медицина все більше кваліфікованою. Відповідні заяви підкріплені цифрами.

Так, у 2019 році зведений бюджет на охорону здоров’я, у порівнянні з минулим роком, зріс на 15 мільярдів – до 132 мільярдів гривень. Це дасть змогу Уряду продовжити впровадження наступних етапів реформи.

У сфері охорони здоров’я Уряд визначив для себе два ключові завдання: своєчасне надання кваліфікованої медичної допомоги кожному українцю та гідна заробітна плата для медиків.

Северин ТРОЦЕНКО


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/