Понедельник, 18 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Здаєте в оренду житло? Тоді це треба Вам обов'язково знати


Чернігівська обласна державна податкова інспекція Головного управління у Чернігівській області звертає увагу громадян на те, що здача в оренду власного майна є додатковим джерелом доходу.

Як пояснила начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб Чернігівської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області Алла Супрун здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця фізичною особою – підприємцем. Статтями 170 та 172 Податкового кодексу України визначено особливості нарахування та оподаткування доходів від надання в оренду рухомого та нерухомого майна.

Орендодавцю, який здає квартиру фізичним особам і не є підприємцем, кожного кварталу протягом 40 днів після його закінчення необхідно нарахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% — у 2016 році (у 2015році — 15%, при перевищенні десятикратного розміру мінімальної заробітної плати — 20 % ) та військовий збір за ставкою 1,5% від суми отриманого доходу.

Сума отриманого доходу, сплаченого протягом року податку та нарахованого грошового зобов’язання за результатами такого року відображається орендодавцем у річній податковій декларації. Така декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, до податкової інспекції за податковою адресою платника податку.

Олена БОЙКО


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/