Суббота, 23 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Заява патріотичних сил Чернігівщини з приводу провокації

Заява патріотичних сил Чернігівщини з приводу провокації


Проросійські сайти повідомили про появу в Чернігові декількох антибілоруських написів. Це може бути інспіровано третьою стороною з метою посварити українців з білорусами. Про це зазначає видання Белорусский партизан.

Заява патріотичних сил Чернігівщини

На проросійських сайтах з’явилося повідомлення, про те, що в Чернігові «вандали обмалювали магазини антибілоруськими написами», про це за словами журналістів, повідомляється в «популярному українському опозиційному пабліку «ВКонтакте»-«Народні Дружини».

І ось тут і випливає слід провокаторів.

По-перше, «популярний український опозиційний паблік» просто не може «існувати» в російській мережі «Вконтакте», адже вона заблокована в українському сегменті мережі інтернет згідно Указу Президента України, та й «гидко» для справжніх націоналістів тримати паблік у російській соцмережі, а от для фейкових — це нормально.

 По-друге, нині існують стійкі відносини між братніми організаціями українців та білорусів, особливо у часи російської військової агресії — діють численні гуманітарні проекти, наприклад «Білорусь-АТО»,  для надання допомоги українцям, що постраждали від військових дій на Донбасі.

По-третє, Чернігів завжди гостинно приймає  білорусів, адже це досить суттєва категорія покупців на ринках міста, та й білоруські товари цінуються. Тож і не дивно, що реклама білоруською мовою (біг-борди, ситі-лайти) і продукти харчування з білоруськими назвами в Чернігові не рідкість.

І найголовніше, 25 березня в Чернігові, широко відзначили 100-річчя відродження державної незалежності Білорусі, цього разу за «круглим столом», за участі науковців. Подібні заходи вже стали традиційними, у 2016 р. у Чернігові проходив збір білорусів – бійців військової тактичної групи «Білорусь», що воюють за свободу обох держав на передовій проти московської агресії у складі добровольчих батальйонів і Збройних сил України.

Таким чином констатуємо, що стосунки між українцями та білорусами є братніми та щирими, Чернігів – гостинне місто для білорусів, намагання ж створити провокацію вигідне тільки одній стороні — тій, що провокує військовий конфлікт на Донбасі, і яка намагається не випускати з власної сфери Білорусь та Україну – Москві.

Закінчимо ж дане звернення до братів білорусів, давнім гаслом, яке дійшло з часів спільної боротьби з російським деспотизмом.

За Нашу і Вашу Свободу!  

о. Євген Орда, волонтер, священик храму св. вмч. Катерини м. Чернігів, член білоруської громади м. Чернігова

Олександр Ясенчук, керівник відокремленого підрозділу ВГО «Самооборона Майдану» в Чернігівській області

Юніс Аскеров, депутат Деснянської у м. Чернігові ради, начальник штабу чернігівського осередку мережі «Вільні Люди»

Наталія Панаско, (подруга «Іранка») керівник НВР «Правий сектор» вЧернігівській області

Сергій Б., (друг «Ганс»), член Військової ради «Білорусь», учасник боїв за Луганськи аеропорт

Від редакції. Нагадаємо, що подібна ситуцація сталася на кордоні України з Угорщиною.  Підпал угорських культурних установ в Закарпатті здійснили громадяни Польщі з проросійського праворадикального товариства «Фаланга», після того як в'їхали в Україну через територію Словаччини.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/