Воскресенье, 13 июня 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Завдяки перевіркам донараховано більше 1 млн грн податків


За результатами перевірок до бюджету додатково донараховано 1,3 мільйони гривень.

Як повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб Чернігівської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області, з початку року фахівцями підрозділу проведено 575 документальні позапланові перевірки фізичних осіб — підприємців, з яких 503 — на підставі рішень про припинення підприємницької діяльності, 25 — позапланові перевірки, 17 — з питань відшкодування ПДВ та 30 — інші. Крім того, з початку року проведено 18 планових перевірок фізичних осіб — підприємців. За результатами проведених перевірок донараховано 1,3 млн.грн податків і зборів, які підлягають сплати до бюджету.

За словами фахівців управління, фізичними особами — підприємцями найчастіше порушується податкове законодавство в частині:

віднесення до складу валових витрат суми коштів, витрачених на придбання продукції, товарів, робіт, послуг, що не використовуються при здійсненні підприємницької діяльності;

віднесення до складу валових витрат витрат, які фактично не оплачені;

віднесення до складу валових витрат суми коштів, витрачених на придбання товарів, які в подальшому не реалізовані.

Найбільш поширені серед юридичних осіб порушення податкового законодавства —  це не оподаткування суми надміру витрачених коштів, отриманих платником податку під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, які не підтверджені платіжними документами в оригіналі. Готівкові розрахунки проводилися без подання одержувачем коштів платіжного документа, який підтверджував би сплату покупцем готівкових коштів. Також, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платники податків не включають суми коштів, сплачених підприємством за страхування  автомобіля, орендованого у фізичної особи.

Нагадуємо, що дотримання податкового законодавства та повна і своєчасна сплата податків і зборів, які є джерелом наповнення бюджету, — це один із вагомих чинників покращення соціально — економічної ситуації в державі.

Олена БОЙКО


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/