Четверг, 9 июля 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Засуджені жінки перевтілилися музами генія


КолоніяЗасуджені жінки Чернігівської виправної колонії № 44 провели заходи на тему «Слава Шевченка – слава України».

 

З нагоди  201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в школі при Чернігівській виправній колонії № 44 управління ДПтС України в Чернігівській області пройшли заходи, присвячені вшануванню пам’яті  великого Кобзаря.

Засуджені учениці 10-х класів підготували поетично-музичну композицію «Музи генія». Дошку прикрасили портрет Т.Г.Шевченка в обрамленні рушника, репродукції портретів В. Рєпніної, Г. Закревської, А. Ускової та пензля Т. Шевченка.

Колонія (1)

Під час свята засуджені жінки на певний час перевтілились у жінок, яким судилося стати музами генія, у коханні до яких поет шукав жіночий ідеал.

Настрій емоційного піднесення створювали не лише поетичні шедеври лірики  Т.Шевченка «Зацвіла в долині», «Не тополю високую», «Ликері», «Якби зустрілися ми знову», «Молюсь і плачу пред тобою...», «Ми вкупочці колись росли», а  й музика Й. Баха, що повсякчас супроводжувала поетичне слово.

Подивившись комп’ютерну презентацію «Шевченко-художник», учениці 11-х класів познайомились ще з однією яскравою гранню таланта Кобзаря – художнім обдаруванням.  Крім того, одинадцятикласницям була запропонована гра «Найрозумніший шевченкознавець», яка виявила їхні непогані знання життєвого шляху, поетичного та малярського доробків митця.

Читання напам'ять віршів Шевченка, зустріч із його героями: Катериною, Лілеєю, Наймичкою, виконання пісень на слова Т. Шевченка «Думи мої, думи мої...», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Заповіт», інсценізація уривків з поем «Наймичка» та «Катерина» – все це очікувало дванадцяті класи на святі «Слава Шевченка – слава України».

Усі проведені заходи допомогли глибше усвідомити внесок великого Кобзаря у скарбницю української літератури, відчути красу та велич українського слова, виразно представленого в поезії Т. Шевченка, поглибили  переконання,  що  Тарас Григорович – гордість і слава України.

Ксенія ІСАЄНКО


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/