Вторник, 1 декабря 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

З новою АСУ: перша ракета — в «яблучко»!


Новий автоматизований комплекс управління протиповітряною обороною однаково ефективно працює з наявним та з новітнім озброєнням.

Якщо в перші два роки війни на Сході України переважно йшлося про постачання відновлених і модернізованих зразків ОВТ, то останнім часом до війська дедалі частіше надходять найновітніші розробки вітчизняної «оборонки», аналогів яких не мають на озброєнні навіть найближчі сусіди

Ще торік Міністр оборони України увімкнув зелене світло на постачання до Збройних Сил нового комплексу засобів автоматизованої системи управління авіацією та протиповітряною обороною. На неї військові дуже чекали, бо система, з якою доводилося працювати раніше, — продукт далеких 70-х років минулого століття, що в часи тотальної інформатизації виглядає щонайменше архаїчно. Із розвитком ОВТ противника та тактики його застосування, вона не могла забезпечити стовідсоткову ефективність управління військами та максимально швидко надати командирові необхідні дані для ухвалення найбільш виваженого рішення.

З десяток років військові обґрунтовували необхідність постачання на озброєння нового комплексу управління, та лише з початком війни на Сході держави цей процес прискорився. За два останні роки у Повітряних Силах задіяли чималі ресурси, аби нова автоматизована система з’явилася у військах. Над нею працювали і навчальні заклади, і війська, і штаби, і Міністерство оборони України, де подбали про наявність і ритмічність фінансування.

— Нова АСУ, — розповідає начальник служби автоматизованих та інформаційних систем військ зв’язку штабу Командування ПС ЗС України полковник Олександр Давикоза, — не є формальною заміною технологій передачі та відображення даних. Вона втілює в собі абсолютно нові підходи до збору, обробки інформації та управління бойовими діями авіації й ППО. Тому її поява на озброєнні закономірно сприяє суттєвому підвищенню бойового потенціалу за умови сталого складу сил та засобів.

Сьогодні окремі складові системи продовжують надходити до військових частин. Найближчим часом стане до строю черговий комплекс засобів управління протиповітряною обороною. У службі автоматизованих та інформаційних систем військ зв’язку штабу Командування Повітряних Сил пояснили, що зараз представники підприємства-виробника разом з військовими доводять функціональність комплексу до ідеальної. А поки що він працює в інформаційному режимі.

Зі зрозумілих причин фахівці військ ППО не розкривають її можливостей, але запевняють: новий комплекс засобів АСУ протиповітряною обороною може оцінити обстановку та виконати необхідні обчислення настільки швидко й точно, що екіпажі ЗРК здатні влучити в «яблучко» першою ж ракетою.

— Автоматизований комплекс управління ППО може однаково ефективно працювати як з наявним ОВТ, так і з новітніми зразками, що вже є на озброєнні або ж плануються до постачання на перспективу, — говорить полковник Олександр Давикоза. — Комплекс є суто вітчизняним продуктом. Він менш енерговитратний за попередній і дозволяє зменшити кількість обслуговуючого персоналу. При цьому ефективність управління підрозділами та час планування збільшилися в рази.

До прийняття новинки на озброєння у Командуванні Повітряних Сил готувалися заздалегідь. Зважаючи на те, що науковці Харківського національного університету Повітряних Сил здійснювали воєнно-наукове супроводження розробки системи, курсантів також знайомили із принципами її роботи. Тож цьогорічні випускники навчального закладу готові застосовувати її практично. Паралельно триває навчання й у військах. У Командуванні Повітряних Сил сподіваються, що часу на це знадобиться небагато, адже новинка на порядок простіша у використанні порівняно з попередніми зразкамиі.

Сергій КЛИМЕНКО, «Народна армія»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/