Суббота, 27 февраля 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Янголи таки існують − небожителі чудові, ніжні вісники любові


Під захистом янголів почувають себе читачі абонементного відділу Ніжинської міської центральної бібліотеки. Тут відкрилася виставка творчих робіт місцевої художниці Дегтяр Марини під назвою «Янголи щоденного щастя».

Виконані вони у техніці джгуто-філігрань зі звичайної мішковини. Виготовляє Марина свої символічні образи тільки з екологічно чистих матеріалів. Найскладніше- зібрати янголів з різних деталей та декорувати їх. Створення одного «небожителя» займає у майстрині години чотири. Чому саме янголи полонили її уяву? Марина Михайлівна- людина віруюча, мабуть, тому янголи й припали їй до душі. Художниця закінчила декоративно-прикладне відділення Ніжинського училища культури і мистецтв ім. М. Заньковецької. Роботи Марини Дегтяр з петриківським розписом можна було побачити на виставці у художньому відділі краєзнавчого музею нашого міста. А ще вона- майстер з манікюру.

Що ми знаємо про янголів? Коли і навіщо вони прилітають? Виявляється, ці посланці мають різне призначення. Щохвилини янголи виконують свою місію, оберігаючи та захищаючи нас. При цьому вони залишаються за межами часу, у вічності. Як каже майстриня, для сім’ї достатньо придбати одного великого янгола-охоронця. Можна повісити його над ліжком. Дуже добре, коли біля дитячого ліжечка є свій янгол-оберег. Парні «янголята-однодумці» на єдиній цільній нитці призначені неодруженим людям, щоб знайшли собі пару.  Більше  люблять маленьких янголят, яких вішають біля вікон, десь на карнизі, іншій виступаючій частині, біля дверей.  Існують і кухонні янголи, спеціально для жінок-берегинь роду. Вони мають єднати сім’ю за столом. Якщо крилатий небожитель зі дзвіночком, то це «янгол добрих новин». Його вішають у прихожій.  «Охоронців» з квітами «підселяють» у вітальню, до дитячої кімнати. Діти дуже люблять янголів.

SDC12671«Янголи не сплять, коли ти спиш, вони літають.

Долю бережуть, та сни твої охороняють.

Янголи не сплять, так, мабуть, не буває.

Коли заснув один, то інші доглядають»

Як відомо, янголи-надприродні істоти, посередники між Богом і людьми. У народі кажуть, що при народженні кожен отримує від Бога подарунок-Янгола, який буде оберігати від негараздів. Ми йдемо дорогами життя, а  Янгол-охоронець захищає нас своїми крилами. Та треба пам’ятати, що й нам потрібно берегти свого охоронця. Адже недобрі вчинки, злі думки, гріхи наші можуть вбити його. Коли дитина усміхається уві сні, вважається, що на неї дивиться янгол. Бог виявляє свою волю через янголів. Слово «янгол» в перекладі з грецької означає «вісник», той, хто доносить божественну істину до людей. Саме ці крилаті істоти сповістили пастухів про народження Ісуса Христа. Янгол-це божество, чистий дух, посланий на землю служити людям. Він намагається уберегти нас від зла, жорстокості, лиха.

SDC12640«О, Янголе!  О сила незборима!

Розправ своє невидиме крило!

Почуй мене-не дай творити зло!»

SDC12661Дав їм Бог могутні крила і нездоланну силу. Саме крила символізують неземне походження янголів. З найдавніших часів люди заздрили птахам, які мали крила й могли піднятися над землею. Це мрія про духовний зв’язок землі і космосу. Колись Платон писав, що «ніщо тілесне не є настільки близьким до божественного, як крила. Божественне-це краса, розум, добро; крила наснажуються божественним, а від бруду вони марніють і відпадають від душі». Згадайте давньогрецьких Дедала та Ікара. Крила, зроблені з пір’я і скріплені воском, дали їм змогу піднятися в небо, відчути себе рівними божеству. Юний Ікар забуває про небезпеку і гине. Але стає символом пошуку вищої істини, устремлінь у невідоме.

«Мій янголе, чи ти мене ведеш,

А чи виштовхуєш лише на вірну стежку?

Як між чужих гублюсь, а їх-без меж

Гаптують повсякчас життя мережки»

SDC12663За словами св. Іоанна Златоуста, «все повітря наповнене янголами, вони всюди нас оточують». Розпізнати присутність янгола-охоронця можна по власному настрою. Коли на душі світло, на серці легко, тихо, мирно, а розум «зайнятий богомисленням», тоді твій Янгол поруч. Чи потрібні янголи на землі? Недаремно ми інколи чуємо, що «він не людина, а янгол».  А діти-то взагалі маленькі янголята на землі. Так люди підкреслюють духовну особливість собі подібних, що виділяє їх з натовпу. Більшість людей у складних ситуаціях звертається до своїх янголів-захисників. А тепер уявіть, яку магічну силу має янгол, зроблений власноруч. Таке янголятко стане не тільки оберегом вашої оселі, але й незабутнім подарунком для тих, кого ви щиро любите. Кожен відвідувач бібліотеки може «поселити» такий крилатий талісман у своїй оселі. Янголи повертаються до нас знову, щоб підбадьорити, втішити в хвилини відчаю та зневіри.

SDC12669

«Янголе мій! Обійми мене крилами ніжно.

Посміхнись і підтримай в хвилину важку.

Посприяй, щоб нездійснена мрія здійснилась».

 Наталія СТАРІНКО, м.Ніжин


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/