Четверг, 3 декабря 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Яким буде травень на Чернігівщині


погода 2Травень – останній місяць весни і водночас перехідний до літа. Характерною  рисою останнього весняного місяця є мінливість погоди, нерівномірне наростання тепла та повернення холодів після тепла.

Порівняно з квітнем, середньомісячна температура травня підвищується на 7º і складає 14,6º. Абсолютний максимум за повоєнний період становить 32-35º і зареєстрований на більшій частині території у 2007 році.  Абсолютний мінімум відмічався у 1999 році – 1-6º морозу.

У період з 20 по 31 травня здійснюється стійкий перехід середньодобової температури повітря через 15º, тобто починається літній період.

З підвищенням температури одночасно збільшується кількість опадів. У травні дощі випадають інтенсивні, але здебільшого короткочасні. Середня багаторічна кількість днів з опадами у травні 11-13. Місячна  кількість опадів у середньому за повоєнний період дорівнює 51 мм.

Погода прогноз

За даними Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту середньомісячна температура повітря у травні 2015 року очікується 16º тепла, що вище середніх багаторічних значень за повоєнний період, кількість опадів – 51 мм, тобто в межах норми.

Руслан ОВСЄЄНКО, начальник Чернігівського обласного центру з гідрометеорології


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/