Пятница, 3 июля 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Яким буде останній місяць року


Прогноз погоди на грудень від Чернігівського обласного центру з гідрометеорології.

Розпочинає зиму грудень. У народі відомі й такі його назви “хмурень”, “стужайло”, “лютовій”, “вітрозим”, “річкостав”, “мостовик”. Народна мудрість твердить: грудень і замостить, і зацвяшить, і саням хід дасть; у грудні сонце на літо, а зима на мороз; цей місяць рік кінчає, справжній зимі двері відчиняє, грудень око снігами тішить, проте вуха морозом рве. Дні тепер найкоротші, зате ночі довгі. Тому і прозвали цей місяць “ніч року”. Порівняно з листопадом у грудні температура знижується на 4º і у середньому за місяць складає 3,4º морозу.

Абсолютний максимум температури повітря у грудні за повоєнний період зареєстрований у 2008 році і дорівнює 12-14º тепла. Абсолютний мінімум відмічався у 1997 та місцями у 1969 роках – 28-32º морозу.

З настанням грудня частішають хуртовини, збільшується промерзання ґрунту не лише за рахунок надходження холодного повітря з Арктики, а й унаслідок радіаційного охолодження землі. У грудні найчастіше утворюється сталий сніговий покрив. Сніг дає не тільки вологу, він ще й захищає рослини від морозів. Під 2-3-х сантиметровим його шаром температура буває на 4-5º вища, ніж на поверхні ґрунту без снігу, а 5-ти сантиметровий шар може створити різницю у температурі до 10º.

Кількість опадів за місяць дорівнює 46 мм. Середня багаторічна кількість днів з опадами у грудні складає 16-18.

За період з 1968 по 2014 рік у грудні спостерігалися такі стихійні гідрометеорологічні явища: 3 випадки дуже сильного снігу (максимальна кількість 29 мм), 1 випадок туману з погіршенням видимості до 50 м, 4 випадки посилення вітру до 34 м/с та 3 випадки хуртовини з максимальною швидкістю вітру 24 м/с.

pohoda-hruden

За даними Українського гідрометцентру та світових центрів середньомісячна температура повітря у грудні 2016 року очікується 3,5º морозу, що близько до середніх багаторічних значень за базовий період (1981—2010 роки), кількість опадів – 45 мм, тобто в межах норми за цей період.

Руслан ОВСЄЄНКО, начальник  центру, спеціально для видання «Суспільний кореспондент»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/