Пятница, 30 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Які сюрпризи містяться в новому Трудовому кодексі


Проект Трудового кодексу, який готується до прийняття Верховною Радою, передбачає 10-годинний робочий день, можливість стеження за співробітниками, збільшення випробувального терміну та інші порушення прав українців.

Про це в своїй статті «Кодекс раба» написав лідер партії «Успішна країна» та екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко. 

За словами політика, «влада воскресила з попелу Трудовий кодекс», щоб продемонструвати бурхливу діяльність перед Європою і вже до осені цього року права українських найманих працівників будуть істотно урізані.

Зокрема:

— робочий день може скласти 10 годин при «нормальній» тривалості робочого тижня в 40 годин.

— роботодавець матиме право «писати» співробітників на аудіо-відео-фото.

— одиноких матерів будуть звільняти на загальних підставах.

— про майбутнє звільнення попереджатимуть не за два місяці, а за один.

— збільшиться випробувальний термін.

Лідер «Успішної країни» впевнений, що при цьому ні заяв, ні маніфестів, ні страйків робітників, організованих профспілками, не буде.

«Українські профспілки, на відміну від тих же європейських, зараз не можуть повноцінно виконувати свої функції — коштів на їх утримання немає», — зазначив політик. Крім того, нові норми вигідні олігархам і владі, оскільки так у країну буде легше залучити іноземні компанії, які «клюнуть на дешеву робочу силу за аналогією з Бангладеш».

Клименко наголошує, що новий Трудовий кодекс, який повинен вступити в силу замість безнадійно застарілих норм 1971 року, потрібно писати, відштовхуючись від реальної ситуації в країні. Починаючи не з видання нових законів, а з вивчення їх придатності.

«Сьогодні всі законодавчі ініціативи повинні стосуватися в першу чергу економічної частини. Потрібно збільшувати доходи населення, працювати над добробутом вкрай зубожілих людей. А коли працівники перестануть падати в голодні непритомності, зайнятися іншими питаннями», — впевнений політик. В іншому випадку при нинішньому рівні життя українців у нового Трудового кодексу немає ні найменших шансів, щоб стати реально робочим документом.

Нагадаємо, раніше міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що Верховна Рада України може розглянути і затвердити нову редакцію Трудового кодексу вже до кінця нинішньої сесії — до липня 2017 року. Верховна Рада прийняла в першому читанні проект Трудового кодексу 5 листопада 2015 року. Зараз документ вже підготовлений до голосування в другому читанні.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/