Воскресенье, 31 мая 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Які доходи треба декларувати в цьому році


ПодаткиСтартувала кампанія декларування доходів громадян у 2015 році. На що необхідно, перш за все, звернути увагу платникам податків? Про це ­розповів редакції перший заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби в Чернігівській області Петро Жабинець.

З 1 січня  2015 року розпочалася кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2014 року. Щорічне декларування доходів громадянами пов‘язано з виконанням вимог Податкового кодексу України, згідно з положеннями якого платники податку у відповідних випадках зобов’язані подати річну податкову декларацію, або мають право подати декларацію для отримання податкової знижки. Граничний термін для платників, які зобов’язані подавати таку декларацію, – 30 квітня 2015 року, які бажають отримати податкову знижку – 31 грудня 2015 року.

Отже, які види доходів потрібно обов’язково декларувати?

Обов'язок подання декларації  виникає у платника податку з доходів фізичних осіб у разі отримання ним протягом звітного року таких видів доходів (прибутків):

— при отриманні доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів))

— при отриманні окремих видів доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті

— дохід від операцій з інвестиційними активами

— іноземні доходи

— якщо протягом такого податкового (звітного) року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, платнику податку у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року у 2014 – 146160 грн.

— інших доходів, декларування яких передбачено чинним законодавством.

Декларації про майновий стан і доходи платники податків повинні подати до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси.

При декларуванні доходів у поточному році застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діяли на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2014 року.

Форма податкової декларації про майновий стан і доходи затверджена  наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 №793 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».

Бланк податкової декларації та порядок її заповнення розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України.

Підготувала Лідія ФАЛЬЧЕВСЬКА 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/