Суббота, 31 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як я опинився у книжковому раю


Хто сказав таку дурницю, що раю на землі не існує? То все не так, повірте мені на слово. Він існує і на нього можна потрапити протягом чотирьох вересневих днів. Де то блаженне місце? У Львові, у палаці Потоцьких. Цього року рай завітав до славного міста Лева на період з 13 по 16 вересня. І, як каже класик, я там також був.

Кілька хвилин у черзі за квитком, не дорогим, до речі, всього 25 гривень за один день. Ще з хвилину біля входу і ось в мене на руці зелений браслетик, а я сам входжу на територію палацового комплексу. Йшов за звичайним підручником. Але хто ж міг подумати, що потраплю у найсправжнісінький рай книгомана? З півгодини блукання лабіринтом палаток з найрізноманітнішими видавництвами. Огляд десятків назв друкарень. Перегляд сотень книжок. І ось нарешті насмілююсь переступити поріг справжнього храму книги. Довідка в міні-бюро інформації і я направляюся на другий поверх палацу, щоб знайти чернівецьке видавництво «Букрек». Заплутані, до речі, ходи тут: щоб потрапити на перший чи другий поверхи, потрібно піднятися на третій.

Ще мить і я серед книжок. Знаєте, що спершу було найважчим? Не згубитися серед них. Точніше не загубити себе. Проходячи повз нову палатку ще якогось видавництва я нагадував собі, що в мене є справа, що треба знайти «Букрек», а вже тільки потім можу насолодитися всім цим розмаїттям книжок.

книга-форум видавців-Львів-2017Ось пройшов першу залу, далі другу, поворот на право і спускаюся на другий поверх. А далі швидко дістаюсь видавництва, купую книжку і віддаюся нарешті своєму захопленню. Десятки видавництв завітали на «Форум видавців». Кожне презентувало свої книжки. Ціни різні. Іноді більші, ніж у книгарнях чи в інтернет-магазигах. Іноді менші. До слова, підручник, що я купив, був якраз дешевше, аніж в книжкових магазинчиках.

А видавництва... Різноманітні. З них від сили третину знаю. Тут і «Ранок», відомий чи не всім школярам. І «Клуб сімейного дозвілля» з презентацією нової книжки Василя Шкляра. І «Фоліо», не менш відоме, аніж два попередніх. І тернопільський «Богдан», який потихеньку починає завойовувати ринки шкільних зошитів та підручників. І місцеве, львівське, «Видавництво Старого Лева». Зустрічаються і досить цікаві за своєю суттю назви: «Пегас», «Перун», «Арій». А ще знайшлося і видавництво «Зелений пес», яке асоціюється в мене чомусь із книжками відомих українських авторів братів Капранови (бо вони є власниками цього видавництва).

І книжки не тільки українською мовою. Є й польською, і російською, і білоруською, і англійською. І не тільки художня чи навчальна література, але й наукова та полемічна. А окрім книжок знайдуться і журнали, газети та навіть звичайні дитячі розмальовки. І плетені кошики, вітальні листівки як звичайні і звичні плоскі, так і фігуристі та, якщо так можна сказати, трьохвимірні.

книга-форум видавців-Львів-2017-1На жаль, часу мав мало. Тож не міг насолодитися сповна цим неймовірним видовищем. Але то нічого. Наступного року, коли цей маленький львівський рай відкриє свої ворота для справжніх книгоманів та поціновувачів справжньої паперової книги, я знову відправлюся сюди, щоб побути хоча б маленьку мить серед цього розмаїття книжок. А поки направляюся до виходу з цього раю, бо навіть гарне повинно мати свою міру. І не можна, аби щось подібне запам'яталося тільки тому, що додому ледь дійшов, настільки втомився.

Але скрізь є мінуси, навіть у чомусь подібному. І у «Форумі» є ці мінуси, але їх тільки два. Це ціни та люди. Жартую, ціни не так вже й великі, як на книжки. Та й з людьми то жарт, не такий то вже й мінус. Та й навіть як і є великі мінуси, їх всіх перекриє один єдиний плюс — запах нових книжок. Такий манливий і незвичайний. Коли вдихаєш його, то чуєш в собі тихий голос, який запрошує тебе відправитися в мандри якоюсь незвичайною книжкою. Так, я справжній книгоман, для якого книжки — то все. І хіба що чай може позмагатися з книжками. Але лише тоді, коли він настільки добрий, що, п'ючи його, ти бажаєш тільки одного — відкрити нову книжку та відправитися у незвідані світи, насолодитися неймовірними пригодами, пережити найрізноманітніші емоції.

А тому запрошую вас всіх відвідати наступного року «Форум видавців», що проходитиме у Львові якогось чудового вересневого тижня. Зі всіма найкращими побажаннями, ваш «Львівський» Книгоман.

Ігор Татарин зі Львова,

«Форум видавців»

Фото автора


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/