Вторник, 20 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як вплинути на колишнього чоловіка щодо сплати аліментів на дитину?


Щодо механізму впливу на колишнього чоловіка, який не сплачує аліменти на дитину, звернулася громадянка Л. з Чернігова. 

Консультацію надає начальник Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області П’ятниця Сергій Миколайович.

На сьогоднішній день, зміни, внесені Законом України#ЧужихДітейНеБуває, до Закону України «Про виконавче провадження», дають змогу державному виконавцю застосувати до боржника ряд обмежень, пов’язаних з позбавленням певних благ.

Так, відповідно до частини 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець виносить вмотивовані постанови:

1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України

2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами

3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії

4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання.

Зазвичай такі заходи впливу є дуже дієвими, адже особа, яка, наприклад, звикла пересуватися на автомобілі або постійно виїжджати за кордон, у разі позбавлення такого права буде мати стимул до сплати наявної заборгованості по аліментам.

Крім того, за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець складає протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та надсилає його для розгляду до суду. За результатами розгляду таких протоколів судами Чернігівської області вже винесено 43 постанови про накладення на боржника стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, 9 боржників вже працевлаштовані на підприємствах області.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/