Воскресенье, 23 20 февраля20   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як вливають гідрометеорологічні умови на економіку Чернігівщини


Погода_01Протягом вересня переважала тепла, часом жарка, погода з опадами в окремі дні. Період похолодання зареєстрований 6-15 вересня.

У ці дні середньодобові температури повітря були на 1-4º нижчими середніх багаторічних значень або близькими до них. Часом  відмічались ранкові тумани, місцями прогриміли грози. У ніч на 5 вересня місцями у північних районах спостерігався шквал.

Середньомісячна температура повітря склала 16-17º тепла, на 4º вища середніх багаторічних показників. Максимальна температура повітря підвищувалась до 34-36º, мінімальна знижувалась до 3-5º тепла. 1 та 2 вересня був перекритий абсолютний максимум місяця, 18-20 та 23-24 вересня були перекриті абсолютні максимуми доби по м. Чернігову.

6 вересня, місцями у північно-східних, східних та західних районах, здійснився стійкий перехід середньодобової температури повітря через +15º, на 1-2 дні пізніше багаторічних дат.

За останні 45 років спостережень теплішим за цьогорічний вересень видався вересень 1994 року.

Опадів за місяць випало 24-42 мм (45-90% від норми), місцями у північно-східних районах 56 мм (102% від норми).

ПогодаПогода 2На початку вересня, із поліпшенням умов вологозабезпеченості орного шару ґрунту здебільшого до достатніх, темпи проведення посівних робіт озимих культур прискорилися. Надалі, станом на 18 та 28 вересня, запаси орного шару знизилися до недостатніх та незадовільних (9-16 мм), подекуди до низьких  (6 мм), що уповільнювало початковий розвиток рослин.

Чергування сухих періодів спричинило підвищення пожежної небезпеки в лісах області 1-4 вересня та на більшій частині території 24-30 вересня до  5 класу (надзвичайна пожежна небезпека). Ці значення відповідають критеріям СГЯ. 20-24 та місцями 23-29 вересня пожежна небезпека в лісах області зберігалась 4 класу (висока пожежна небезпека), яка відповідає критеріям

Протягом вересня на великих річках області відмічались незначні коливання рівнів води  з добовою інтенсивністю 1-3 см.

На р. Десні  біля м. Чернігова рівень води за місяць зріс на 12 см і на 30 вересня досяг відмітки 84 см над нулем поста. Температура води склала 16,8 ºС. 

Руслан ОВСЄЄНКО, Чернігівський обласний центр з гідрометеорології


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/