Четверг, 28 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Як прокуратура повертає історичні археологічні пам’ятки громадам

Як прокуратура повертає історичні археологічні пам’ятки громадам


Прокуратура домоглася відновлення порушених інтересів держави при використанні земель історико-культурного призначення.

Як повідомили у прокуратурі Чернігівської області, одним із пріоритетних завдань підрозділів прокурорського відомства області є відновлення інтересів держави з охорони, збереження та відновлення культурних цінностей, захисту земель історико-культурного призначення.

За результатами вивчення стану законності використання земель цієї категорії встановлено факт порушення вимог Земельного кодексу України та Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Як з’ясувалося, суб’єктом господарювання приватної форми власності самовільно зайнято земельну ділянку історико-культурного призначення площею 8 га. Ділянка підприємцем використовувалася для вирощування озимих культур.

Водночас, на спірній земельній ділянці знаходиться пам’ятка археології  місцевого значення XII-XIII ст.ст. поселення «Кархівка-1», розташована за 3 км від села Кархівка Чернігівського району Чернігівської області.

Під час розгляду справи судами першої та апеляційної інстанцій порушення вимог законодавства усунуто, з суб’єкта господарювання на користь Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району стягнуто майже 50 тис грн шкоди, заподіяної самовільним зайняттям земельної ділянки  та зобов’язано її повернути.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/