Среда, 15 июля 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як правильно зрізати товсте дерево. Поради з редакційної пошти


derevo_1Колись мені потрібно було «кинути» великого ясена, що ріс біля сараю. Я довго примірявся і думав, як зрізати дерево так, щоб воно не впало на сарай. Прив’язавши до верхівки ясена канатну мотузку, я запросив сусідів, щоб вони допомогли тягти за неї в напрямку від сараю. Однак як ми не старалися, дерево зачепило не тільки кут сараю, а й знесло частину даху. Після того, як дах уже лежав на землі, мимо проїжджав лісник, який пояснив мені правила зрізування дерева. Після того мені двічі доводилося спилювати товсті дерева, але вже використовував поради лісника. Стовбури падали у визначеному напрямку.

Ось ці правила.

derevo

У напрямку падіння дерево підпилюють пилкою або підрубують сокирою (мал.1). Підпилювання доцільно виконати якнайближче до землі. Вище, з протилежного боку паралельно першому роблять другий надріз (мал.2). Як на шарнірі, дерево впаде в потрібному напрямку (мал.3). Все просто. Якби ж ця порада «прийшла» раніше, мій дах залишився б цілим.

Володимир ПАДІЙ, м. Прилуки


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/