Пятница, 19 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як правильно лікувати забиті місця у тварин


kitЗабиті місця — ушкодження тканин без порушення цілісності зовнішніх покривів. Забиті місця можуть бути в результаті падіння тварини, удару копитом, рогом, ціпком, каменем.

Миттєве і значне по силі здавлювання тканин порушує цілісність дрібних кровоносних і лімфатичних судин. Забите місце завжди супроводжується ушкодженням стінки кровоносних судин і крововиливом у тканині. Великі крововиливи називають гематомою. При потраплянні в забиті тканини гноєрідних мікробів може розвиватися гнійне запалення (абсцес, флегмона).

Ознаки забитого місця: припухання, хворобливість і порушення функції ушкодженого органа.

При лікуванні забитих місць важливе значення має спокій. Тварину звільняють від роботи, тимчасово не виганяють на пасовище. Щоб попередити подальший крововилив і розвиток набряку тканин, а також усунути болючі відчуття, перші 2–3 дні застосовують холод у вигляді обливань холодною водою, прикладання льоду, снігу, глини. Потім холод скасовують і призначають зігрівальні компреси, що викликають активну гіперемію, втирання легкоподразнювальних мазей, масаж.

Ганна ЛАРЧЕНКО, фельдшер Чернігівської міської державної лікарні ветеринарної медицини


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/