Вторник, 18 20 февраля20   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як правильно лікувати забиті місця у тварин


kitЗабиті місця — ушкодження тканин без порушення цілісності зовнішніх покривів. Забиті місця можуть бути в результаті падіння тварини, удару копитом, рогом, ціпком, каменем.

Миттєве і значне по силі здавлювання тканин порушує цілісність дрібних кровоносних і лімфатичних судин. Забите місце завжди супроводжується ушкодженням стінки кровоносних судин і крововиливом у тканині. Великі крововиливи називають гематомою. При потраплянні в забиті тканини гноєрідних мікробів може розвиватися гнійне запалення (абсцес, флегмона).

Ознаки забитого місця: припухання, хворобливість і порушення функції ушкодженого органа.

При лікуванні забитих місць важливе значення має спокій. Тварину звільняють від роботи, тимчасово не виганяють на пасовище. Щоб попередити подальший крововилив і розвиток набряку тканин, а також усунути болючі відчуття, перші 2–3 дні застосовують холод у вигляді обливань холодною водою, прикладання льоду, снігу, глини. Потім холод скасовують і призначають зігрівальні компреси, що викликають активну гіперемію, втирання легкоподразнювальних мазей, масаж.

Ганна ЛАРЧЕНКО, фельдшер Чернігівської міської державної лікарні ветеринарної медицини


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/