Среда, 21 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як підопічні «Аратти» стали волонтерами в проекті з допомоги безхатченкам


«Аратта», допоможіть!» — телефонний дзвінок з таким проханням прийняла Ірина Пісня – керівниця театру інтеграції «Дивосад» і соціальна робітниця в проекті «Аррати» Центр денного перебування людей з особливим потребами (що реалізується в нашому обласному центрі за підтримки ЄС).

Допомоги потребувала Благодійна ініціатива «Палітра» — вірний друг «Аратти» й «Дивосаду», що опікується переважно людьми, які втратили дах над головою. «Палітра» збирає кошти й проводить благодійні обіди. Причому одна з форм залучення коштів – організація цікавих квестів для дітей.

— Саме «Палітра» і її керівниця Марина Петрова вже кілька разів допомагала нам виїхати з виставою до Ніжинського будинку-інтернату, привозити діткам подарунки, надихати їх на творчість, ми дуже вдячні за таку співпрацю! — розповідає Ірина Пісня. – На цей раз наші партнери потребували помічників для проведення квесту для дітей від 6 до 12 років. Це була гра в індіанців, хлопчики й дівчатка виконували різноманітні завдання, таким чином збирали докупи клаптики карти й далі могли знайти скарби. Дітки були в захваті! А ми – співробітники БО «Аратта» та наші підопічні стали волонтерами. Зокрема, Віктор Семеренко став Слідопитом, Анна Мошир — Шаманкою, реабілітолог Ярослав Дудич – головним Вождем племені, а я – його дружиною.

Всі події відбувалися на території Кордівки, навколо доріжки, що веде з міського парку культури й відпочинку на пляж Золотий берег. Аби знайти дорогу до скарбів, учасникам довелося «полювати» на мамонта, готувати фіто-чаї, перемагати злого духа, називаючи його добрими пестливими словами, шукати захованих у лісі тварин, долати перешкоди, проявляти кмітливість тощо. І все це – у відповідних костюмах, з розмальованими обличчями. Загалом у квесті взяли участь близько 60 дітей. Гроші, які таким нетрадиційним способом залучили організатори, підуть на харчування безхатченків. Цікаво, що наступний подібний індіанський квест проходитиме 23 вересня. Минулого року «Палітра» проводила квест на піратську тему, а в подальших планах, ймовірно, тематика вікінгів.

Тож підопічні Центру денного перебування людей з особливим потребами, що діє на базі БО «Аратта» в рамках проекту «Повноцінне життя!», без сумніву, отримали для себе не лише новий цікавий досвід, допомагаючи дружній організації в якості волонтерів, а й впевнилися у своїх силах, відчули себе затребуваними, корисними, усвідомили, що можуть жити повноцінним життям. До речі, канікул у цьому центрі реабілітаційних послуг не було! Влітку він працює на повну силу, щоправда, з пристосуванням до погоди. Зокрема, під час спеки переважна більшість занять і майстер-класів відбувається у дворі, на вулиці. А якщо з’являється можливість, учасники проекту разом зі своїми помічниками (психологом, соціальнім працівником, лікарем-реабілітологом) замовляють мікроавтобус і відправляються на річку, де проводять час активно, цікаво і змістовно!

До відома: проект «Повноцінне життя!» підтримав Європейський Союз у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Спілкою Робітничих Самаритян-Грузія. В Центрі реабілітаційних послуг на базі «Аратти» працюють групи денного перебування людей з особливими потребами, де вони отримують харчування, допомогу в самообслуговуванні, відвідують заняття з фахівцем-реабілітологом. До послуг клієнтів: групові психологічні тренінги, майстерні з арт-терапії, індивідуальні консультації з психологом, залучення до діяльності театру «Дивосад». Таким чином «Аратта» сприяє позитивним змінам у житті людей з особливими потребами.

Центр реабілітаційних у Чернігові послуг діє за адресою: вул. Станіславського, 40. Телефон для довідок: (04622) 35024, cdma: 93-76-94

Вікторія СИДОРОВА


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/