Пятница, 30 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як друкувалась «Острозька Біблія»


1580, 12 липня (за іншими даними – 12 серпня 1581) – побачила світ «Острозька Біблія» Івана Федорова.

Надрукована впродовж 1580—1581 років за кошти  князя Василя-Костянтина Острозького, у спеціально організованій друкарні. Для друкування був запрошений український першодрукар Іван Федоров (Федорович), який вперше в світі застосував шість видів типографських шрифтів. Передмову написав Василь-Костянтин Острозький. Видання також містило віршовану передмову ректора Острозької академії Григорія Смотрицького і коротку післямову Івана Федорова.

Острозька Біблія фото-1«Острозька Біблія» – перше повне видання  всіх книг Святого Письма церковнослов’янською мовою. Книга налічувала 628 аркушів і була гарно ілюстрована численними заставками. Текст звірявся та узгоджувався за різними списками, впродовж кількох років його редагували та доповнювали  члени літературно-наукового гуртка (крім Григорія Смотрицького та Івана Федорова, до нього входили Тимофій Михайлович, Діонісій Палеолог та інші).

Острозька Біблія фото-3Видання відіграло важливу роль у протидії наступу католицької церкви на православ’я.

Наклад «Острозької Біблії» становив приблизно 1500—2000 примірників – фантастичну для тих часів цифру. До нашого часу дійшли понад 250 (в Україні – 70).

Це останнє відоме видання Івана Федорова.

Сергій ГОРОБЕЦЬ

 

 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/