Суббота, 31 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як доньці, батько якої загинув на війні, отримати спеціальний статус?


«Батько моєї дочки загинув під час виконання обов’язків військової служби. За яких умов дочка може отримати статус члена сім’ї загиблого військовослужбовця?»

Віра С., м.Прилуки.

Консультацію надає Головне територіальне управління юстиції в Чернігівській області.

Відповідно до пункту 1 статті 10 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі — Закон) його чинність поширюється на сім’ї військовослужбовців, партизанів, підпільників, учасників бойових дій на території інших держав, прирівняних до них осіб, зазначених у статтях 6 і 7 Закону, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), а також унаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті або одержаного в період проходження військової служби чи на території інших держав під час воєнних дій та конфліктів.
Чинність цього закону поширюється на сім’ї військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу, яких призивали на збори військовозобов’язаних Міністерства оборони, органів внутрішніх справ і державної безпеки колишнього Союзу PCP і загинули (померли) під час виконання завдань з охорони громадського порядку в надзвичайних ситуаціях.
До членів сімей загиблих військовослужбовців та інших осіб належать: діти, які не мають (і не мали) своїх сімей; діти, котрі мають свої сім’ї, але стали інвалідами до досягнення повноліття; діти, обоє батьків яких загинули або пропали безвісти.
Для розгляду питання встановлення статусу особи, на яку поширюється чинність закону, потрібно подати довідку військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку смерті померлого працівника поліції (міліції) із захворюванням, травмою, каліцтвом, отриманими під час виконання обов’язків військової служби (службових обов’язків).


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/