Вторник, 22 сентября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як діяти при виявленні підозрілого предмету


Сьогодні, коли у світі значно зросла кількість терористичних актів, а на сході України триває неоголошена війна, кожен мусить знати, як діяти у складних ситуаціях, та чітко усвідомлювати і контролювати свою поведінку у непередбачуваних обставинах. 

Що робити при виявленні підозрілих предметів, які можуть містити вибухівку? І що взагалі може вказувати на потенційну небезпеку?

Перш за все, це підозрілі обставини появи таких предметів — сумок, пакетів, коробок, залишених без догляду їх власниками. Крім того, наявність у цих предметів характерного вигляду боєприпасів: сигнальних, освітлювальних, піротехнічних виробів. Інша дуже підозріла деталь — наявність очевидних механізмів, які приводять вибухові пристрої у дію: елементи живлення, тумблери, кнопки, таймери, проводи тощо.

Особливу увагу потрібно звернути батькам малолітніх дітей. Дітям необхідно пояснити, що будь-який предмет, знайдений на вулиці або у під’їзді, може становити небезпеку для їх життя та здоров’я.

У жодному разі не можна підбирати кинутих речей, якими б привабливими вони не були. Вибухові пристрої можуть бути сховані у кольорових коробках, іграшках, банках з-під напоїв.

Якщо ви виявили підозрілий предмет — не чіпайте, не пересувайте, не розкривайте його.

Не чиніть самостійно ніяких дій з підозрілими знахідками, що можуть виявитися вибуховими пристроями.

Якщо Вам стало відомо про підготовку чи вчинення злочину, негайно повідомте про це Службі безпеки України. 

Вибуховий пристрій
Вибуховий пристрій

Коли органи правопорядку розпочали операцію з евакуації цивільних громадян, необхідно дотримуватись спокою і чітко виконувати їхні команди.

Якщо на момент початку операції ви перебуваєте у квартирі, візьміть особисті документи, гроші, цінності та відключіть електроенергію, воду й газ.

Крім того, обов’язково закрийте вхідні двері на замок — це допоможе захистити квартиру від можливого проникнення мародерів та злодіїв. 

Іншим важливим моментом збереження життя та здоров’я є поведінка людини у натовпі під час масових акцій.

Під час проведення вуличних акцій треба намагатися уникати великих скупчень людей, не приєднуватись до натовпу, якою б не була зацікавленість подією, що відбувається. Крім того, необхідно втримувати рівновагу, щоб не впасти, та не тримати руки у кишенях.

Якщо тиснява прийняла загрозливий характер, потрібно негайно, не роздумуючи, звільнитися від усього зайвого, насамперед, від сумки на довгому ремені чи шарфа.

* * *

У разі виявлення підозрілих осіб чи предметів, прохання негайно повідомляти за телефоном (0462) 676 208 оперативному черговому СБУ України у Чернігівській області.

Підготовлено за матеріалами Штабу антитерористичного центру при Службі безпеки України


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/