Пятница, 29 марта 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як держава фінансує медичну реабілітацію громадян на Чернігівщині


2,6 млн грн використано на відновлення лікування 217 працюючих громадян Чернігівщини.

За рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності застраховані особи (працюючі громадяни) отримують матеріальне забезпечення внаслідок тимчасової непрацездатності пов’язаної з хворобою, вагітністю й пологами, необхідністю догляду за хворим, у разі смерті застрахованої особи. Крім того Фонд фінансує соціальні послуги – відновлювальне лікування (медичну реабілітацію) в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм.

Мета медичної реабілітації – якнайповніше відновлення втрачених можливостей організму, або, якщо це недосяжно, часткове відновлення або компенсація порушеної чи втраченої функції, і у будь-якому випадку – уповільнення прогресування захворювання.

Так, за чотири місяці 2017 року з бюджету Фонду оплачено медичну реабілітацію 217 мешканців Чернігівщини. Витрати на ці цілі склали 2 млн. 587,4 тис. грн. Безкоштовні путівки на доліковування в 19 різних оздоровниць материкової України отримали хворі за наступними профілями відновлювального лікування:

* з порушенням обміну речовин та захворюваннями ендокринної системи – 74 путівки в санаторії: «Карпати» Закарпатської обл. (1 шт.); «Миргородкурорт–Березовий Гай» Полтавської обл. (24 шт.); «Моршинкурорт–Черемош» Львівської обл. (9 шт.); «Поляна» Закарпатської обл. (4 шт.); «Трускавецькурорт–Алмаз» Львівської обл. (23 шт.); «Шаян» Закарпатської обл. (8 шт.); «Ярина–Конвалія» Львівської обл. (5 шт.).

* після гострого інфаркту міокарда, пролікованої нестабільної стенокардії, операцій на серці та магістральних судинах – 41 путівка в санаторії: «Жовтень» (9 шт.); «Карпати» (11 шт.); «Конча-Заспа» Київської обл. (16 шт.); «Лермонтовський» (1 шт.); «Миргородкурорт–Полтава» Полтавської обл. (4 шт.).

* після гострих цереброваскулярних порушень – 34 путівки в санаторії: «Жовтень» Київської обл. (7 шт.); «Карпати» (13 шт.) «Лермонтовський» Одеської обл... (2 шт.); «Миргородкурорт–Миргород» Полтавської обл. (5 шт.); «Роща» Харківської обл. (2 шт.); «Хмільник» Вінницької обл. (5 шт.).

* після оперативних втручань на органах травлення – 41 путівка в санаторії: «Миргородкурорт–Полтава» (11 шт.); «Моршинкурорт–Лаванда» Львівської обл. (18 шт.); «Трускавецькурорт–Алмаз» (3 шт.); «Поляна» (2 шт.); «Шаян» (1 шт.); «Ярина–Конвалія» (6 шт.).

* після операцій ортопедичних, травматологічних при дефектах та пороках розвитку хребта, пластиці суглобів, ендопротезуванні і реєндопротезуванні, реплантації кінцівок – 24 путівки в санаторії: «Авангард» Вінницької обл. (1 шт.); «Аркадія» Одеської обл. ( 4 шт.); ім. Пирогова Одеської обл. (2 шт.); «Миргородкурорт–Полтава» (1 шт.); «Славутич» Дніпропетровської обл. (2 шт.); «Хмільник» (14 шт.).

* з опіковою хворобою – 3 путівки в санаторій «Авангад».

Тут слід зазначити що із загальної кількості путівок 6 шт. було видано застрахованим особам для їх хворих дітей. На санаторний етап відновлювального лікування в супроводі дорослого направлено в «Миргородкурорт–Березовий Гай» та «Трускавецькурорт–Алмаз» 5 дітей-інвалідів із захворюваннями на цукровий діабет. Ще одну путівку було видано для долікувовання дитини з опіковою травмою в реабілітаційному відділенні «Авангарду» (в супроводі мами).

В Чернігівській області медичний відбір та направлення хворих до санаторіїв по путівках Фонду здійснюють 34 лікувально-профілактичні заклади, у тому числі 4 обласні лікарні (саме обласна лікарня, обласна дитяча, кардіологічний диспансер, а також центр радіаційного захисту та оздоровлення), 22 центральних районних та 8 міських. Це дає змогу охопити реабілітацією застрахованих осіб, які проживають і працюють в усіх без виключення регіонах області.

Реабілітація призначалась пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання за медичними показаннями після стаціонарного лікування. Також цим хворим на санаторний етап реабілітації продовжено тимчасову непрацездатність на весь термін путівки (24 дні та за необхідності часу на проїзд в обидві сторони). Тобто після повернення до роботи застрахованим особам було оплачено лікарняні листки за рахунок коштів Фонду.

За перше півріччя планується забезпечити заявки лікувально-профілактичних закладів на 435 путівок загальною вартістю 5 млн. 807,5 тис. грн. для відновлення здоров’я працюючих людей області.

Галина Мазур, начальник відділу соціальних послуг виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/