Воскресенье, 23 20 февраля20   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Все про податок на нерухомість. Консультація фахівця


Пропонуємо вашій увазі відповіді на найбільш актуальні запитання, які надійшли від платників податків Чернігова під час проведення телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань обчислення і сплати податку на нерухомість.

Спілкувалася з мешканцями міста завідувач сектору адміністрування майнових податків і зборів з фізичних осіб Олена Березовська. 

Чи застосовується пільга до об’єкта житлової нерухомості, розташованого у м. Чернігові, якщо такий об’єкт фізичною особою здано в оренду?

Відповідь: Згідно Положення  про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджене 30.01.2015 р. рішенням Чернігівської міської ради «Про місцеві податки» ( 47 сесія, 6 скликання), пільги з податку, що сплачується на території міста Чернігова з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на: об’єкт/об’єкти оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням міської ради; об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Чи є об’єктом оподаткування торговий модуль, розташований на території ринку м. Чернігова?

Відповідь: Не є об’єктом оподаткування об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках. 

За який період громадянином сплачується податок щодо новоствореного  протягом року об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості?

Відповідь: Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Орган ДФС за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцем знаходження об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку.

Який порядок проведення звірки даних щодо об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості?

Відповідь: Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Які пільги  фізичним особам надаються зі сплати податку за об’єкти/об’єктів житлової нерухомості, розташованих у м. Чернігові?

Відповідь: База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, розташованого у м. Чернігів, у тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи  - платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості — на 80 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — на 150 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), — на 230 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Чернігівська ОДПІ запрошує для звірки громадян, які мають у власності об’єкти житлової нерухомості, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).

Звірка проводиться у приміщенні Чернігівської обласної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області за адресою :  м. Чернігів, вул. Кирпоноса, буд: 28, каб. 4, довідки за телефоном: (0462) 652880.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/