Вторник, 29 сентября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Військові висловили подяку акторам театру за прекрасну виставу

Військові висловили подяку акторам театру за прекрасну виставу


Головним сержантам ОК «Північ» припала до вподоби оновлена «Наталка Полтавка», що повернулася на чернігівську сцену через 50 років забуття.

Під час навчальних зборів з головними сержантами підрозділів для військовослужбовців стало вже доброю традицією відвідувати вистави Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім.Т.Г Шевченка.

Цього разу головні сержанти переглянули оновлену «Наталку Полтавку» у виконанні артистів театру – і залишились задоволені оригінальними змінами сюжету.

Повернення на чернігівську сцену цієї перлини національного театрального мистецтва здійснила режисер театру, заслужений діяч мистецтв України Віра Тимченко.

Виставі «Наталка Полтавка» належить особливе місце в історії театру: в жовтні 1926 року, саме «Наталкою» І.Котляревського театр розпочав своє сценічне життя.

У 1970 році чернігівські актори показували свою версію «Наталки Полтавки» на сцені Київського театру ім. Івана Франка та під час численних гастрольних поїздок. І ось знову, через майже півстоліття, на 200-річчя написання Іваном Котляревським своєї незрівняної опери на чернігівській сцені відбулася прем’єра оновленої «Наталки Полтавки», підготовлена творчим складом театру.

В сучасній інтерпретації, в якій акценти від туги і злиднів зміщені до світлого життєлюбного світосприйняття, притаманного українцям, опера стала більш динамічною, яскравою та виразною.

Завдяки наповненню вистави особливостями традиційної обрядовості, гумором та українською душевністю, вона набула нового позитивного звучання. А використання нових, народжених в полум’ї АТО\ООС пісень надзвичайно наблизило оперу 18 сторіччя до реалій української сучасності, надало їй нового переможного змісту.

Окрему подяку військовослужбовці склали колективу театрального оркестру. З перших хвилин сценічного дійства глядацьку залу заполонили хвилі чудових мелодій у майстерному виконанні музикантів під орудою головного диригента Олексія Рощака. У його супроводі виконувалися арії головних героїв вистави, злагоджено звучали вокальні дуети і тріо акторів, завзято і життєрадісно танцювали хлопці й дівчата у барвистих українських костюмах.

Перегляд вистави, організований для головних сержантів офіцерами оперативного командування «Північ», став яскравою подією в перебігу навчань, своєрідним психологічним розвантаженням для військовослужбовців, більшість з яких є учасниками бойових дій.

Квіти і слова подяки акторам від Захисників України були абсолютно щирими, емоції – палкими.

Офіцери оперативного командування висловлюють щиру подяку акторам театру за прекрасну виставу і за постійну співпрацю в плані піднесення морально-психологічного стану та бойового духу особового складу військових підрозділів, а також за патріотичне виховання молоді і культурно-просвітницьку роботу в Чернігові і області.

Лейтенант Олена Мокренчук,
оперативне командування «Північ»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/