Среда, 12 августа 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Військово-морська база українського флоту відповідатиме зразкам НАТО


Рік Військово-морських сил стане не тільки часом прийняття на озброєння нових кораблів, зразків озброєння, ремонту техніки, але й певного прориву в реалізації соціальних прав військових моряків.

Окрім подальшого нарощування бойового потенціалу наявних частин ВМС ЗС України, їхнього оснащення перспективними зразками озброєння і військової техніки, нагальним питанням, яке потребує негайного вирішення, є облаштування підрозділів на нових місцях базування, реконструкція старих та створення нових інфраструктурних об’єктів.

В Одесі на 6-й станції Великого Фонтану повним ходом йде будівництво нової військово-морської бази, яка б повністю задовольнила потреби військових моряків, котрі змушені після виведення з Криму три роки тіснитися у військовому містечку разом з військовослужбовцями оперативного командування «Південь».

Насамперед ремонтно-відновні роботи будуть проведені у покинутій частині Ж-подібного головного корпусу колишнього факультету тилу Одеського інституту Сухопутних військ, що виходить фасадом на Фонтанську дорогу. Загалом будівельні роботи для облаштування бази ВМС розраховані на два роки. Цьогоріч на виконання цих завдань Міністерством оборони України вже виділено 150 мільйонів гривень. Передбачається здійснити ремонт даху, зміцнення зовнішніх та внутрішніх стін, необхідне перепланування приміщень, демонтувати старі та встановити нові металопластикові вікна, замінити всі комунікації (опалення, електропостачання, каналізацію, вентиляцію, водопостачання, лінії зв’язку), відремонтувати навчальні кабінети та аудиторії, встановити ліфтове обладнання й упорядкувати прилеглу територію. Другий етап включатиме ремонт будівлі колишнього клубу, яка з’єднується з головним корпусом. Глядацька зала клубу буде використовуватися як штабом командування ВМС, так і флотськими навчальними закладами. Також до послуг курсантів будуть відремонтовані спортивні зали на другому поверсі цієї будівлі, де проводитимуть заняття з фізичної підготовки та ігрових видів спорту.

Завершити роботи планується у четвертому кварталі 2018 року, і тоді військовослужбовці Військово-Морських Сил отримають сучасну базу, що за своєю функціональністю не поступатиметься аналогічним зразкам у країнах НАТО. База включатиме штаб командування ВМС, Військово-морський ліцей та інститут ВМС, гуртожитки та житлові будинки для особового складу флоту, штаб і казарму комендатури охорони та забезпечення штабу командування ВМС, а також їдальню, клуб і автомобільний парк.

Також на території цього військового містечка відбувається переобладнання колишньої курсантської казарми в багатоквартирний житловий будинок. Уже до кінця поточного року в одно- та двокімнатних квартирах оселяться 80 родин особового складу ВМС.

Перебуваючи з робочою поїздкою в Одеському гарнізоні, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак зазначив, що завдяки залученню інвестицій можна розраховувати на подальше будівництво ще 400 квартир для військовослужбовців. Поряд з цим будинком на території військового містечка мають бути зведені й інші багатоквартирні житлові будинки. За його словами, цього замало, але поступово житлові питання у Військово-Морських Силах будуть вирішуватися.

Також цілком прийнятною для поселення військовослужбовців можна вважати й будівлю одеського готелю «Вітязь». Нагадаємо, що після розірвання договору оренди з однією з комерційних структур «Вітязь» планується передати у житловий фонд Військово-Морських Сил ЗС України.

— Ми маємо використати всі наявні можливості для зручного та комфортного розміщення наших військовослужбовців, які цього потребують. Для цього нам слід провести необхідний ремонт номерів готелю, відновити систему опалення та облаштувати побутові приміщення під потреби проживання, — зауважив Степан Полторак.

Військовослужбовці військової служби за контрактом незабаром зможуть оселитися у відремонтованій казармі поліпшеного типу в Газовому провулку Одеси. Великим плюсом є те, що вона розташована неподалік місця базування кораблів, катерів і суден Військово-Морських Сил.

За словами директора регіонального представництва ТОВ «Ріст» Василя Кіша, проект реконструкції, який передбачає проведення демонтажних, внутрішніх будівельних робіт, заміни зовнішніх комунальних мереж, монтаж сучасного ліфтового обладнання та благоустрій планується завершити восени цього року. Крім того, якщо представники будівельного підприємства виявлять збій у режимі функціонування системи опалення, то недоліки в роботі будуть неодмінно усуватися ще до початку опалювального сезону. Загалом у гуртожитку планується розмістити понад 400 військовослужбовців.

Також на Одещині швидкими темпами ведуться ремонтно-відновні роботи у військових містечках підрозділів морських піхотинців і берегових артилеристів. Так, у морпіхів для особового складу зводиться двоповерхова казарма (2500 тис. кв. м) модульного типу, розрахована на близько 300 ліжко-місць. Спроектували даний інфраструктурний об’єкт представники державного підприємства Міністерства оборони України «Одеський проектний інститут» разом із британськими партнерами. При будівництві казарми, що тривало близько трьох місяців, будівельниками застосовувалися сучасні енергозбережні технології, які дозволяють максимально знизити витрати енергії у процесі експлуатації таких будівель. Дуже важливо, що в ході будівництва у стіни вмонтовано відповідні утеплювачі та ізоляційні матеріали, які зберігатимуть тепло всередині будівлі навіть за температури нижче –25 градусів. Загалом експлуатація такої казарми модульного типу розрахована на 60 років. Приблизно за таким же проектом зводяться казармені приміщення у багатьох країнах НАТО. Зараз будівництво казарми наближається до завершення, залишається підключити її до електро- і водопостачання, каналізації тощо. Крім того, на території «чорних беретів» ремонтується будівля штабу військової частини, а в місці базування артилеристів відновлюються житлові, адміністративні будівлі та споруди забезпечення.

Віталій Панчишин.  «Народна армія»

У Білгород-Дністровському гарнізоні військові святкують новосілля, інформує видання «Народна армія».

Довгождані ордери на службове житло в місті Білгород-Дністровський отримали вісім військовослужбовців одного з дивізіонів окремої артилерійської бригади ВМС ЗС України.

— Отримання житла є надважливою та приємною подією в житті кожної військової родини. Також дуже символічно, що більшість військовослужбовців, які отримали житло, не зрадили присягу три роки тому під час анексії Криму російськими окупантами, — сказав новоселам заступник командувача Військово-Морських Сил ЗС України з логістики — начальник логістики капітан 1 рангу Анатолій Вербицький і побажав їм сімейного благополуччя, достатку й щастя в нових квартирах.

Варто зазначити, що комфортні помешкання в новобудові в районі з розвиненою інфраструктурою міста повністю готові до заселення.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/