Суббота, 6 июня 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Військові медики відпрацювали тактику за стандартами НАТО. Відео

Військові медики відпрацювали тактику за стандартами НАТО. Відео


Вже майже рік на Чернігівщині, у селищі Десна, діє навчальний центр тактичної медицини за стандартами НАТО. Це перший в Україні заклад сучасного рівня, де на потребу вітчизняній армії готують бойових медиків.

«Слава Богу, що і посада така введена, як бойовий медик. Тобто це вже не є санітар. Санітар — це зовсім інші задачі. Бойовий медик це в нас дійсно повноцінна бойова одиниця з командною роллю теж», — зазначила Марія Назарова, експерт проектного офісу реформ при Головному військово-медичному управлінні.

Бойовий медик працює безпосередньо на передовій: надає домедичну допомогу пораненим, здійснює їх сортування і організовує евакуацію, а також допомагає медичним спеціалістам у щоденній діяльності.

«Дуже важливо, щоби медик мав безпосередній доступ до командира, зокрема в медичному плануванні, в медичній розвідці, в плануванні евакуаційних шляхів», — зауважила зазначила Марія Назарова.

Саме для підготовки таких спеціалістів і створено цей центр. На кожне практичне заняття витрачається чимало коштовних розхідних медичних препаратів та матеріалів, але економія в цьому питанні недоречна, бо курсанти, мають у повному обсязі оволодіти необхідними навичками надання медичної допомоги в режимі «поле бою» та відчути себе у різних амплуа.

«Найголовнішою вимогою до кандидатів на проходження курсу є висока мотивація та бажання стати бойовим медиком. Продовжують оцінювати випускників центру і після навчання. У військах їх зараз 33 чоловіки. Під час тактичних симуляцій кожен відточує свою майстерність... Якщо курсанти  до цього моменту не набирають 70 процентів успішності, то це вже видно відразу — людина навряд чи витягне», — підкреслив Євген Храпко — командир навчального взводу.

Чотири місяці важкого навчання. 180 годин теорії, все інше практика — в госпіталі та, найбільше, у польових умовах — в снігу, багнюці та крижаних калюжах. Фізично витримують це не всі. Високі вимоги і до знань та успішності. На екваторі курсу є проміжна співбесіда.

Акценти у змінах ставляться на бойовий досвід, за принципом — навчати тому, що необхідно на війні. А тут в України унікальний досвід.

Олександр Штупун


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/