Вторник, 2 марта 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Відвідайте головну подію літа — триденний фестиваль «Шабля» у Батурині

Відвідайте головну подію літа — триденний фестиваль «Шабля» у Батурині


У славнозвісному Батурині на Чернігівщині 28, 29, 30 червня 2018 р. відбудуться цікаві заходи, на які треба приїхати не тільки кожному українцю, а й усім тим, хто сповідує в собі вільний дух свободи та істини.

Про цю подію розповів Валентин Потеруха — перший заступник Батуринського міського голови.

— Головною подією літа стане триденний фестиваль «Шабля». Ми його проводимо з 28 по 30 червня до Дня Конституції України. На теренах унікальних пам'яток в історії українського державотворення по-особливому прозвучить головна ідея фесту «Же през ШАБЛЮ маєм ПРАВО» проголошена гетьманом Іваном Мазепою в Батурині 300 років тому, але актуальна і сьогодні. Ми хочемо, щоб цей фестиваль став щорічним і орієнтуємося в першу чергу на молодь. Буде багато цікавих зустрічей, майстер-класів, несподіванок. У нас будуть круті українські гурти — КОЗАК-Систем, Тінь Сонця, Коралі та багато інших.

Пропустити такий фестиваль не можна, бо втратите літо! Тож не проґавте і літа, і фестиваль!

На теренах унікальних пам’яток в історії українського державотворення по-особливому прозвучить головна ідея фесту – «Же през ШАБЛЮ маєм ПРАВО», – проголошена гетьманом Іваном Мазепою в Батурині 300 років тому, але актуальна і сьогодні.

БАТУРИНФЕСТ «Шабля» стане продовжувачем кращих традицій козацького свята, але буде   концептуально новим. Триденний фестиваль з організацією окремих локацій просвітницького, вишкольного, навчального та розважального характеру.

У день відкриття, 28 червня, на гостей БАТУРИНФЕСТу «Шабля» чекатимуть літературно-поетичні галявини; виступи та презентації відомих українських поетів та художників; кобзарсько-лірницькі сцени; молодіжні дебати «Конституція, право та державотворення»; концерт гурту «Хорея Козацька» на території палацу К. Розумовського, вуличні вистави театрів тощо.

У п’ятницю, 29 червня, біля Цитаделі Батуринської фортеці відбуватимуться вишколи для молоді з різних регіонів України; турнір зі спортивного орієнтування; військово-історична реконструкція; кобзарські та бардівські сцени; квест «Стежками Конституції»; виступи гуртів «Тінь Сонця» та «Коралі»; презентація фільму «МІФ».

Центральна локація суботи, 30 червня, –  Співоче Поле, парк «Кочубеївський». Розпочнуться заходи з панахиди біля пам’ятника жертвам Батуринської трагедії 1708 року; потім – відкриття виставки «В’язні сумління»; виступ гурту «Сіверські Клейноди»; показові козацькі змаги із залученням гостей та учасників фестивалю; концерт на великій рок-сцені: «Kozak System», «Варйон», «Телері»; українська дискотека DJ-UA; вулична вистава театру; нічний кінозал з фестивалем «Відкрита ніч» – Дубль 21 – 2018 .

Впродовж трьох днів на гостей чекатимуть виставки майстрів українського, традиційного, декоративно-прикладного мистецтва; національно-патріотичної літератури; сучасної, військової техніки та стрілецького озброєння; світлин воїнів учасників бойових дій. Також фуд-корт у кращих традиціях української кухні, екскурсії унікальними локаціями НІКЗ «Гетьманська Столиця» та багато іншого.

У програмі фестивалю можливі зміни та доповнення.

Деталі, можна знайти на сторінці Батуринської міської ради у Фейсбуці та на офіційному сайті Батурина.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/