Вторник, 26 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Відсутність єдності країн «Трьох морів» може підірвати безпеку Європи

Відсутність єдності країн «Трьох морів» може підірвати безпеку Європи


Відсутність єдності країн «Трьох морів» може підірвати безпеку Європи.

Польща, Литва, Україна та Білорусь мають об’єднатися в протистоянні агресії Росії.  В перспективі саме вони можуть стати основою нової Європи Міжмор’я. Про це заявив український політик, екс-віце-прем’єр-міністр Роман Безсмертний під час виступу на міжнародній конференції  «Україна-Білорусь: від викликів до спільних проривів».

«Історія допустила помилку, дозволивши чотирьом державам з різною швидкістю і в різний час рухатися до європейської спільноти. Це Польща, Литва, Україна та Білорусь. Доки ми не усвідомимо глибину помилки відходу від Гадяцької унії, будемо блукати, шукаючи себе в цьому бурхливому світі», — сказав він.

На його думку, ідея Гадяцької унії — в сучасному прочитанні це ідея Міжмор’я або союзу країн «Трьох морів» -  є затребуваною, тому в цьому напрямку треба працювати.

«Збереження нинішньої ситуації, коли східний сусід Білорусі та України абсолютно чітко задекларував свою агресивну імперську позицію, і відсутність політичної єдності в цих чотирьох країнах — це міна уповільненої дії, яка буде періодично спрацьовувати в питаннях руйнування європейської безпеки», — вважає політик.

Крім того, Безсмертний запропонував створити польсько-литовсько-українсько-білоруський інформаційний портал, який би працював у центральній Європі.

«Це поширення інформації чотирма мовами у відповідному регіоні давало б можливість взаємодіяти на інформаційному рівні», — переконаний він.

Безсмертний також звернув увагу, що в Україні та Білорусі існує затяжний конфлікт між громадянським суспільством та державою. Отже, співпраця в громадському секторі є надважливою.

«Це нас зобов’язує до певних рухів в плані демократизації білорусів. Ми зобов’язані це робити, бо через декілька років Білорусь може нам допомогти разом з литовцями та поляками будувати нову Європу. Я кажу про Європу Європ, де одна з них — це Європа Міжмор’я. Але ми ще не готові до цього навіть в думках», — зауважив він.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/