Вторник, 26 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Відлунав Покровський ярмарок – одне з найулюбленіших свят у Ніжині


У Ніжині 8 жовтня відбувся традиційний ХХ Покровський ярмарок. 

До мальовничого гостинного містечка над Остром групу журналістів з Чернігова запросила міська влада та мер Анатолій Лінник. Покровський ярмарок – одне з найулюбленіших свят у Ніжині. Участь у ньому беруть тисячі людей. Це нагода зустрітися з друзями, родичами, побачити яскраву концертну програму за участю найкращих творчих колективів, а також купити продукцію місцевих виробників, фермерів, майстрів, скуштувати традиційні ніжинські страви, познайомитися з особливостями територіальних громад. 

img_4810Про особливості цьогорічного Покровського ярмарку в Ніжині розповідає міський голова Анатолій Лінник: «З самого початку перед ярмарковим комітетом стояло завдання максимально залучити народних майстрів, реалізаторів продукції, яка має національний колорит і спрямування. Під «містечко майстрів» ми віддали центральну вулицю Гоголя. 14591582_1324719907547580_5101236025221519135_nСьогоднішній ярмарок рекордний за кількістю учасників, це понад 1200 осіб. Завдяки цьому ми змогли зібрати понад 530 тисяч гривень. Але народні майстри беруть участь безоплатно чи на пільгових умовах. Оце така особливість. Мистецьку складову свята плануємо розширювати, бо саме вона й приваблює туристів. Загалом же традиціям ярмаркування в нашому місті, за даними науковців, — майже 400 років. Ніжин завжди був центром торгівлі, тут селилися ремісники, торговці, купці, що було визначальним для розвитку цієї території. На рік проводилося три ярмарки. Тож ми відроджуємо національні традиції. Саме це й має стати нашою родзинкою».

Серед почесних гостей на Покровському ярмарку цього року були народний депутат України Олександр Кодола, міський голова Прилук Ольга Попенко, голова Чернігівського земляцтва в м. Київ Віктор Ткаченко. Концертне дійство почалося з винесення кількаметрового зображення Покрови Богородиці, яке нібито пропливло центральною площею. Поблагословив учасників і гостей свята настоятель храму на честь Покрови Божої Матері у м. Ніжин митрофорний протоієрей Михаїл: «Улюблені у Христі брати і сестри, дорогі гості нашої Чернігівської землі, вітаю усіх вас з Покровським ярмарком! Нехай Матінка Божа покриває усіх нас, нашу землю святу, нашу Україну, наш Ніжин своїм святим омофором, береже від усякого зла, допомагає в праці і боротьбі, в молитві й прославленні Господа нашого Ісуса Христа. Закликаю Боже благословення на всіх вас!»

img_4801Анатолій Лінник у своєму виступі побажав, щоб учасники ярмарку якнайяскравіше представили свою продукцію, знайшли нових клієнтів, щоб ніжинці мали можливість поринути в атмосферу народної творчості, мистецьких традицій. І щоб усі гості Покровського ярмарку отримали незабутні враження від працелюбного й гостинного ніжинського народу. «Усім нам – миру, добра, злагоди, процвітання!» — підсумував міський голова. Про офіційний старт ярмарку сповістили постріли двох гармат. Далі центральною площею міста пройшли учасники фестивалю історичної реконструкції, що проводився в Ніжині вперше, свою вправність продемонстрували сучасні козаки на залізних конях — байкери. На сцену піднялися й дві пари молодят, які стали на шлюбний рушничок саме в цей день. Свою творчість жителям і гостям Ніжина дарували місцеві співаки, спортсмени, музиканти, акробати.

img_4804Традиційно разом із ніжинцями святкує та ярмаркує народний депутат, їхній представник у парламенті України Олександр Кодола. «Древнє торгове місто України, наш славетний Ніжин, через віки проніс добру традицію ярмаркування. Слава про ніжинських купців та ніжинські ярмарки століттями гриміла далеко за межами України, і не даремно. Тож я дуже радий, що ці славні, оспівані ще легендарним Миколою Гоголем традиції відроджуються сьогодні», — підкреслив депутат у спілкуванні з журналістами. Крім того, Олександр Кодола нагадав, що саме зараз Ніжин претендує на перемогу в конкурсі «7 чудес України: історичні міста та містечка». Він закликав голосувати за Ніжин на сайті проекту.

img_111Вже багато років на Покровський ярмарок у Ніжин приїздить і делегація Чернігівського земляцтва у Києві. Голова земляцтва Віктор Ткаченко зазначає: «Ніжин славний своїм минулим, своєю козацькою добою, а особливо – людьми, які мають безпосереднє відношення до Ніжинщини. Це і всесвітньовідомий мореплавець Юрій Лисянський, і письменник Микола Гоголь, і конструктор Сергій Корольов, і знамениті артисти Марія Заньковецька, Микола Садовський, Павло Саксаганський. Це і видатні люди нашого часу, зокрема, перший міністр праці Михайло Каскевич, народна артистка Алла Кудлай, знаменитий поет, лауреат Шевченківської премії Леонід Горлач і багато інших». Віктор Ткаченко передав вітання ніжинцям від членів земляцтва. Він висловив сподівання, що наступного разу гостей і учасників з Києва буде більше. І побажав, щоб ярмарок розвинувся до того масштабу, що мав 200-300 років тому, коли він тривав до двох тижнів.

img_4803

img_4810

img_4812

img_4815

img_4817

img_4820

img_4822

img_4826

Вікторія СИДОРОВА, Ніжин-Чернігів


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/