Пятница, 19 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Від чого залежатиме підвищення зарплат у поштовиків


Найнижчі зарплати сьогодні, за даними статистики, у працівників промислової галузі та Укрпошти. Напевно, що з цієї причини вже у листопаді в Укрпошті стартує наймасштабніша кампанія з підвищення заробітної плати своїм працівникам.

Як повідомили в прес-службі ПАТ «Укрпошта», підвищення заробітних плат працівникам підприємства буде поетапним і розпочнеться воно з 1 листопада цього року. Щоправда, грошове підвищення залежатиме від ринкових умов та інших особливостей. Найпершими відчують поліпшення своїх фінансово-матеріальних статків працівники відділень поштового зв’язку, розташованих у містах-мільйонниках та обласних центрах.

Операторам поштового зв’язку, працюючим у таких відділеннях, буде підвищено ставку майже в 2 рази до 7,5 тисяч гривень. Начальникам та заступникам відділень поштового зв’язку, в залежності від забезпечення обсягів бізнесу, а також за умови подальшого нарощування обсягів та показників ефективності, – приблизно в 2,5 рази, до 14,5 тис. грн.

Укрпошта внесла деталізацію в диференційному підході.до змін і пояснює, що в першу чергу заробітна плата буде підвищена тим начальникам відділень поштового зв’язку та їх заступникам, які показали (чи то ще покажуть) відмінні результати під час проведення моніторингу рівня управлінських навичок керівного складу об’єктів поштового зв'язку. Що це таке — зрозуміло, напевно, тільки фахівцям вузького кола... поштового.

Всі інші начальники відділень та їх заступники отримають підвищені оклади за результатами моніторингу рівня їхніх управлінських навичок.

Варто зауважити, що крім підвищення розміру ставки, діє нова система преміювання (наприклад, за виконання плану, за продажі та ін.), яка сприяє збільшенню матеріального заохочення тих працівників, які зацікавлені у примноженні власного доходу за рахунок виконання доведених бізнес-показників.

І саме тут виникає величезне запитання до поштового керівництва: якщо й до цього листоноші, ну, майже як раби, особливо у сільській місцевості, на своїх плечах несли і несуть отой тягар-бізнес, щоправда, іноді на добитих велосипедах (реалізація прального порошку, круп, білизни і всього такого), то які ж то плани бізнесові зараз мусять виконувати працівники найнижчої ланки? Чи знають керівники відомства, що люди оте все купляють по завищених, ніж в магазинах, цінах лише тому, що, як вони самі зазначають, «просто шкода нещасних листонош». А взагалі, чомусь ведеться мова про підвищення зарплатні тільки щодо керівної ланки — про середню та нижчу — ані слова.

Та все ж, оптимізм начебто є, якщо дивитися на спектр стратегічних обіцянок.

«Такого глобального підвищення зарплат виробничому персоналу компанії не відбувалось протягом багатьох років, Укрпошта традиційно залишалась у списку підприємств з найнижчими заробітними платами. Будуючи сучасну клієнт-орієнтовану компанію, необхідно інвестувати не лише в техніку чи автотранспорт, важливо створити дієву систему мотивації та забезпечити ринковий рівень зарплат її працівникам», — зазначив в.о. генерального директора ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський. на своїй сторінці у facebook.

Він роз'яснив, що розроблена програма передбачає подальше поетапне підвищення заробітних плат іншим категоріям працівників по всій країні протягом 2018 року.

Окрім підвищення розміру ставок, на підприємстві продовжує впроваджуватись відрядна форма оплати праці для працівників дирекцій з оброблення та перевезення пошти.

«Така система знищує «зрівнялівку» і створює додаткову можливість заробітку. Зростання заробітної плати працівників дирекцій, які зацікавлені у збільшенні доходу і збільшили показники власної ефективності, вже склало до 30-40%, в порівнянні з попередньою, погодинною. Хто краще працює, той більше заробляє», — додав Ігор Смілянський

У відомстві зазначили, що Фонд оплати праці співробітників у структурі витрат ПАТ «Укрпошти» становить майже 70%. За 9 місяців 2017 року фонд оплати праці склав 2,37 млрд грн, зростання заробітної плати за 9 міс. 2017 року відповідно до аналогічного періоду 2016 року склав майже 34 відсотка. 82% фонду зарплати — це витрати на виробничий персонал.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/