Пятница, 28 20 февраля20   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Весна-чарівниця неначе цариця, по землі гуляє, красу розсіває


КвітиПерші квіти завжди найдорожчі.Вони вгамовують спрагу прекрасного, яка бентежила нас довгу зиму.
«Весна-чарівниця неначе цариця,
По землі гуляє, красу розсіває.
Там проліски, травка-зелена муравка.
Тут жовті кульбаки, фіалки рясні».
Важко уявити собі українське подвір"я без півоній, тюльпанів, нарцисів, гіацинтів, флоксів, жасміну.Вони прикрашають міста і села нашого краю. Але щоб стати досвідченим квітникарем, потрібні знання. Саме для обміну досвідом зібралися на зустріч-пораду «Хочеш бути щасливим-вирощуй квіти» члени і гості «Літературної вітальні» Ніжинської центральної міської бібліотеки.
Квіти прикрашають світ. Чарівні і тендітні, вони немов створені природою дарувати радість. Кімнатні рослини створюють затишок, прикрашають оселю і дають розраду душі. Вони оздоровлюють повітря, наповнюють його тонкими і ніжними пахощами.
Аромат-то душа рослини. Квіти милують око неповторними формами та розмаїттям кольорів. І потребують любові, турботи, уміння. У кожної жінки своє королівство. Для нас гарне не те, що найвродливіше, а те, що найміліше серцю.
Секретами успіху у квітникарстві поділилися нові гості клубу Овчиннікова Марія та Парецька Ірина. Вони відповіли на численні питання аудиторії. Цікаво розповіли про пересадку, підкорм, обрізку рослин. Наприклад, щоб герань виглядала розкішно, її потрібно оновлювати кожні два роки, саджаючи у невеличкі горщики, бо у великих вона стає «ледаркою». Тільки стрес активує її цвітіння. Для кактусів земля має бути
пухкою,тому грунт періодично розпушують. Температура води для їх поливу має бути трохи вищою
за температу ру повітря. Гості порекомендували всім підписатися на журнал «Сільський вісник», де можна знайти багато цікавого. А Марія Павлівна виявилася не тільки завзятим любителем квітів, але й гарною поетесою. ЇЇ вірші можна побачити у ж."Сільський вісник", де вона бере участь у різних конкурсах.
Читачка бібліотеки Миронець Римма ознайомила присутніх з віршами по квітковій тематиці Дворецької Віолети, ніжинського викладача, яка живе і працює у Києві.
Ведуча «Літературної вітальні» Колотило Тамара згадала квітки далекого дитинства-матіоли.
Їх бальзамічний аромат полюбляли й наші батьки.
«Знову цвіте матіола,
Квітка дитинства років.
Знову цвіте матіола,
До серця лине, як спів.»
Серед присутніх виявилося немало шанувальниць і польових квітів. Так, Світлана Рижевська та Лариса Бородіна полюбляють кульбабки. Світлана Віталіївна навіть проспівала свою пісню про цю сонячну квітку і присвятила їй вірш «Розцвіла в траві кульбабка».
А також продемонструвала шановному зібранню дворічну працю-"Абетку для дітей", де кожній літері присвячена віршована квітка. Поетеса Турова Лідія полюбляє "квіти не квітучі"-кактуси. Подобається їй і бузок, польові квіти: волошки, барвінок, дзвіночки, які "устеляють землю килимом шовковим".
«В воду их ставлю бережно
И быт-неуют разрушен.
И что-то доброе, нежное,
Мою наполняет душу».
Вона виконала власні вірші «Подснежник», «Одуванчики цветут». «Аромат мимозы».
Більше двадцяти шести років вирощує троянди і гладіолуси у себе на присадибній ділянці Пархоменко Валентина, активний читач бібліотеки. Майстерності Валентини Олексіївни можуть позаздрити й професіонали. Предмет її гордості-троянди. Вона не лінилася знаходити однодумців, купувати у них рідкісні сорти. Квіти віддячують господині за любов чудовим цвітінням.
Добра господиня намагається зрозуміти, які умови оптимальні саме для її рослин.
Своєю реакцією-рясним або поганим цвітінням квіти відповідають нам. Як сказано в одній з байок Крилова:"Чтоб музыкантом стать, так надобно уменье". Квіти супроводжують нас усе життя. Вони найдорожчий подарунок для жінки. Букетом квітів зустрічають появу на світ нової людини. Колись до купелі немовляти клали чорнобривці, щоб дитя було людям миле.

«Завжди сійте чорнобривці В себе на подвір»ї".
І як не згадати веселку з мальвів навколо хати на картинах українських художників.
Ведуча творчої зустрічі Колотило Тамара рекомендовала присутнім спеціалізовані журнали «Сільський вісник», «Цветок», «Цветы в доме», які є завжди у читальному залі міської бібліотеки".

Наталія СТАРІНКО, працівник Централізованої бібліотечної системи м.Ніжина


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/