Воскресенье, 25 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Великомісткі автобуси витіснятимуть у Чернігові маленькі «маршрутки»


24 листопада виконком Чернігівської міської ради дав КП «Чернігівське тролейбусне управління» дозвіл на проведення тендеру на закупівлю 12 автобусів.

Мова йде про автобуси, пасажиромісткість яких не менше 70 місць.

Тендер має проходити відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі».

Під час засідання виконкому міським головою та іншими учасниками неодноразово наголошувалося, що рішення про необхідність придбання нових автобусів для КП «ЧТУ» є принциповим. Адже місту доцільно розвивати своє комунальне підприємство. І на сьогодні саме автобусний парк ЧТУ дає левову частку його доходів. Підприємство готується взяти участь в оголошеному 17 листопада конкурсі на обслуговування міських автобусних маршрутів і має претендувати на деякі з них.

Питання тільки в тому, які джерела фінансування є оптимальними для цієї закупівлі автобусів. У випадку, якщо в результаті тендеру в переможця будуть закупатися білоруські автобуси «МАЗ», КП «ЧТУ» зможе скористатися перевагами спеціальної білорусько-української кредитної програми, за якою кредит надається на дуже вигідних умовах: річні проценти по ньому становлять 12%. Це значно менше, ніж навіть проценти по депозитах в українських банках.

У випадку ж, якщо в цьому тендері переможуть автобуси не з Білорусі, кредитні кошти (за комерційними процентними ставками) залучати буде недоцільно. Тоді автобуси будуть придбані за кошти бюджету.

З огляду на це, з проекту цього рішення виконкому вилучено пункт про джерела фінансування закупівлі.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/