Четверг, 13 августа 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Вечір пам'яті Віталія Леуса відбувся у Чернігові


5 лютого у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбувся вечір пам'яті нашого земляка, журналіста, відомого українського письменника, краєзнавця, члена Національної спілки журналістів Віталія Леуса.

На заході були присутні чернігівські журналісти, письменники, поети: Сергій Дзюба, Михайло Ткач, Тетяни Тимошенко, Сергій Павленко, Яків Ковалець, родина, друзі та знайомі Віталія Миколайовича.

Відкрила вечір-пам'яті директор Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко, яка зазначила, що ця зустріч стане виявом глибокої шани і вдячності справжньому сину України – прекрасній людині, яка покинула нас так передчасно…

Віталій Миколайович мав талант проникати словом у душу, залишив для нащадків найголовніше – пам'ять про себе у книгах, яка не підвладна часу!

Автор 60 книжок – романів, повістей, оповідань та нарисів, у т. ч.: «Час народжувати синів», «Чернігів. Погляд через століття», «Вбивцю назве суд», «Зцілю тебе словом», «Дегустація», «Твори, співзвучні часові», «Робимо все, крім космічних ракет», «Крутоярівка і крутоярівці», «Несподіваний ракурс» та багатьох інших. Автор вибраних детективних творів у 9-ти томах (2006—2016). Лауреат міжнародних премій імені Михайла Коцюбинського, Миколи Гоголя, Григорія Сковороди, Пантелеймона Куліша, Ярослава Мудрого, Леоніда Глібова. Нагороджений міжнародними патріотичними медалями Олександра Довженка та Івана Мазепи. Лауреат Міжнародного (українсько-німецького) літературного конкурсу імені де Рішельє – отримав найвищу відзнаку «Діамантовий Дюк». Багаторазовий переможець конкурсу «Краща книга року». Переможець міжнародного фестивалю журналістів «Золотий передзвін Придесення». А гетьман українського козацтва нагородив видання «Ліхтарик», очолюване Віталієм Миколайовичем, орденом «Козацька слава». Також Віталій Леус відзначений почесними грамотами облдержадміністрації, обласної та Чернігівської міської ради.

Здавна відомо, що родина – то невичерпне джерело наснаги, любові та батьківських обов'язків. І кожна сім'я докладає зусиль, аби не всохло родове дерево, бо «Без роду нема народу». Дружина з великою любов'ю та шаною згадувала, що Віталій Миколайович був турботливий чоловік, тато і дідусь, хороша, чуйна і совісна людина.

Чернігівська обласна організація НСПУ відігравала значну роль в житті Віталія Миколайовича. Його дуже цінував та поважали колеги – чернігівські письменники.

Спогадами про Віталія Миколайовича поділився знаний письменник, журналіст, перекладач, президента Міжнародної літературно-мистецької Академії України, лауреат міжнародних і національних літературних премій в Україні та за кордоном – Сергій Вікторович Дзюба.

Український прозаїк, журналіст, головний редактор обласного журналу «Літературний Чернігів», Заслужений працівник культури України – Михась Михайлович Ткач зазначив, що Віталій Миколайович не просто вніс величезний внесок у розвиток української літератури, а й залишив після себе спадок для наступних поколінь.

Учасниця Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» та Народного творчого об'єднання художників-аматорів Чернігівщини «Деснянська палітра» – Тетяна Тимошенко присвятила пам'яті Віталія Миколайовича чудові поетичні рядки.

Український журналіст, письменник Яків Ковалець з великою пошаною згадував Віталія Леуса як чуйну людину та талановитого письменника.

Український журналіст, публіцист, історик-мазепознавець, краєзнавець, дослідник Гетьманщини та Чернігово-Сіверщини, шеф-редактор наукового журналу «Сіверянський літопис» Сергій Олегович Павленко з теплотою згадував цього мужнього чоловіка, який до останніх днів свого життя залишався оптимістом, доброю та чуйною до чужої біди людиною.

З письменником Віталієм Миколайовичем Леусом Чернігівську ОУНБ ім. В. Г. Короленка багато років поєднувала творча дружба. На заході було презентовано біобібліографічний покажчик «Віталій Миколайович Леус» (укладач Н. В. Романчук), який вийшов друком у грудні 2017 року в серії «Письменники – наші земляки».

В нашій пам'яті Віталій Миколайович Леус залишиться людиною – вічним двигуном, який своєю енергією і цілеспрямованістю надихав усіх навколо. Він був інтелігентом у всьому – в житті, в роботі, в стосунках з оточуючими. Віримо, що спостерігає він за нами з небес Райських. Вічна пам'ять і Царство Небесне Вам, Віталію Миколайовичу.

Ольга Іваненко. Фото – Олена Попович


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/