Четверг, 18 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Вбивство Чорновола вже ніколи не доведуть


Шкода, що кілька років тому син В`ячеслава Чорновола Тарас дав загоду на ексгумацію тіла свого батька. При тодішньому ржимові цього не варто аж ніяк було робити. Так звана ексгумація потрібна була для того, щоб знищити остаточно сліди доказів злочинних дій певного кола осіб.

Такий висновок сміливо можна зробити, якщо брати до уваги ті умови та ситуацію, які існували на той час (як під час вбивства Чорновола, так і при наступній ексгумації), характер та причинний зв`язок скоєного ДТП, наслідки, що призвели до більших запитань", і нарешті — останні дії при ексгумації, коли вона злійснювалася з використанням окремих методів, що підпадають під забарвлення — «цілком таємно».

Нагадаємо, що потреба зацікавлених осіб в ексгумації тіла Чорновола виникала вже давно, проте на це не було згоди родичів. Коли ж родина дала свою згоду, тіло екс-голови Руху ексгумували таємно. Це свідчить про те, що тодішня влада у таємний спосіб намагалася (і це їй вдалося зробити!) знищити останні докази злочину проти Чорновола.

Тепер довести, що Чорновола добивали вде після аварії, яка також була спланованою, не можливо. Цікаво, що вже на другий день після таємної ексгумації, народний депутат Тарас Чорновіл заявив, що вночі представники Генпрокуратури таємно від родичів і без їхньої згоди провели ексгумацію тіла колишнього лідера Народного Руху України, його батька В'ячеслава Чорновола.

І ось тепер, наприкінці лютого 2017-го, дивно чути, коли народні депутати вимагають від Генерального прокурора Юрія Луценка почати активне розслідування смерті лідера Народного Руху В’ячеслава Чорновола. Відповідну заяву зачитав днями з трибуни Верховної Ради нардеп Віктор Кривенко: «Понад 300 народних депутатів підписалися під зверненням до Генерального прокурора з вимогою розслідування справи вбивства Чорновола. Три роки тому Апеляційний суд після перемоги Революції гідності скасував закриття справи... Жодних відповідальних, за строком давності ніхто не покараний, і три роки нічого не розслідується».

Хоча, заради справедливості, треба відзначити, що у своїй заяві депутати нагадують, що така безкарність призвела і до «справи Ґонґадзе», і до вбивства Героїв Небесної Сотні. 21 січня 2014 року Бориспільський міжрайонний суд закрив справу про загибель лідера Руху В’ячеслава Чорновола. Було ухвалено рішення, що «оскільки це не вбивство на замовлення і не політичне вбивство, а лише аварія», то термін дії покарання за цією справою складає 10 років, і оскільки він уже минув, справу було закрито.

Звичайно, розслідування має тривати доти, доки не будуть пояснені всі незрозумілі обставини загибелі Чорновола і ці пояснення не вдовольнять усі сторони. Бо й надалі в Україні будуть скоюватися подібні випадки... під виглядом ДТП.

Сергій ВІТЕР, оглядач


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/