Воскресенье, 17 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Вселенський патріарх Варфоломій звернувся до українського народу

Вселенський патріарх Варфоломій звернувся до українського народу


Священний синод вирішив надати автокефалію «багатостраждальній православній церкві в Україні».

Вселенський патріарх Варфоломій виступив із зверненням до українського народу напередодні 85-ї річниці Голодомору в Україні, обіцяючи допомогти у вирішенні церковних проблем за допомогою надання автокефалії українській церкві. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на сайт української православної церкви в США.

Як заявив Варфоломій, Вселенський престол вирішив надати автокефалію «багатостраждальній православній церкві в Україні, щоб вона приєдналася до повноти православ'я в єдності і внутрішньому світі». Патріарх зазначає, що неприпустима байдужість Вселенського престолу, коли український народ страждає і шукає вирішення церковних проблем, які «мучать їх протягом століть»

«Константинопольська Церква-Мати спілкується з усіма вами з тягарем на серці, в молитві згадуючи Голодомор українського народу, трагічну і нелюдську подію 1932—1933 років, коли безліч людей загинули від навмисного і жорстокого голоду», — заявив він

«Ми втручаємося, тому що це наш обов'язок — виключно на основі достовірно-церковних, всесвітніх і виключно з наднаціональних критеріїв — заради істини і традицій церкви, захисту канонічного порядку і ідентичності православ'я, завжди для урочистості тіла Христового, а не для себе і не для демонстрації світової сили або влади», — підкреслюється у зверненні.

Нагадаємо, собор єпископів Української православної церкви Московського патріархату заявив, що рішення Константинополя стосовно українського церковного питання «не має ніякої канонічної сили» і відмовився участь у створенні автокефальної церкви.

Раніше архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков Іова (Гечі) заявив, що єдина автокефальна церква після отримання томосу буде називатися Православна церква в Україні.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/